Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ : ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ Ο Α.Ο. ΣΥΡΟΥ

2/15/2015 09:27:00 μ.μ.
το γκολ του Ραμπαβίλα στο 85΄ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ήταν αυτό που έστειλε τον Α.Ο.Σ στα μπαράζ
του πρωταθλήματος, σφραγίζοντας του τουλάχιστον την τρίτη θέση στον όμιλο στο τελικό 1-1 κόντρα στον Πάγο. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι, όπως αναμένονταν άλλωστε και η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη έφτασε πολύ κοντά στη νίκη που θα έβαζε «φωτιά» στον όμιλο.
Ο Πάγος με γκολ του Χούρου από το πρώτο ημίχρονο (πέναλτι) είχε το προβάδισμα μέχρι και το 85ο λεπτό, εκεί όπου απάντησε ο Α.Ο.Σ με το ίδιο «νόμισμα» εξασφαλίζοντας μια θέση για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Επεισοδιακό το παιχνίδι στο φινάλε, με τον Τερόλη να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη και τους παίκτες να διαπληκτίζονται στο τέλος του αγώνα. Ευτυχώς οι ψυχραιμότεροι μεσολάβησαν και τέλος καλό όλα καλά.

Ο Α.Ο.Σ πλέον την επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό και στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής θα φιλοξενήσει την Άνω Μερά με στόχο τη νίκη που θα τον βάλει απευθείας στα μπαράζ χωρίς να χρειαστεί έξτρα παιχνίδι.
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη στρέφει πλέον την προσοχή της στον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στον Πανναξιακό με στόχο την κατάκτηση του πρώτου τίτλου της ιστορίας της.

Α.Ο Σύρου (Βαρθαλίτης): Καραμαλίγκας, Μανουδάκης, Κόκκαλης, Παπαδάκης, Μαραγκός, Τερόλης, Ξυγκάκης, Μουράι, Ραμπαβίλας, Τσέχου, Γκιουράι.

Α.Ο Πάγου (Ξενικάκης): Αραγιάννης, Φωτεινιάς, Ξένος, Σαμιωτάκης, Αναγνωστόπουλος, Ρούσσος Γ, Ρούσσος Κ, Πάπιτσης, Πρίντεζης, Χούρος, Βάλβης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Λ., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α
Α.Ο ΣΥΡΟΥ-Α.Ο ΠΑΓΟΥ 1-1 (Ραμπαβίλας 85΄-Χούρος 21΄)

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα:
ΤΟΥ: ΑΚΗ ΓΑΔ
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Α.Ο ΣΥΡΟΥ-Α.Ο ΠΑΓΟΥ 1-1
90΄: Τα «αίματα» έχουν ανάψει στο γήπεδο. Όλοι οι παίκτες του Α.Ο.Σ διαμαρτύρονται έντονα στον διαιτητή κ. Λάμπρο Μενδρινό για την απόφαση της αποβολής.
89΄: Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Τερόλη στο χώρο του κέντρου. Ο Α.Ο.Σ μένει με 10 παίκτες για τα λίγα λεπτά των καθυστερήσεων.
88΄: Εκπληκτικό σουτ του Μανουδάκη από τα 35 μέτρα απέκρουσε ο Αραγιάννης στην ομορφότερη φάση του αγώνα.
85΄: ΓΚΟΛ: Το εκτελεί ο ίδιος στην αριστερή γωνία του Αραγιάννη και 1-1.
85΄: Κερδίζει πέναλτι ο Ραμπαβίλας για τον Α.Ο.Σ
83΄: Μέσα ο Παράβαλος, έξω ο Πρίντεζης
80΄: πολύ καλό σουτ του Ραμπαβίλα λίγο πάνω από την εστία των φιλοξενουμένων
79΄: Αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή του Α.Ο.Σ μετά από εκτέλεση κόρνετ των φιλοξενούμενων, σώζουν Μανουδάκης και Καραμαλίγκας.
75΄: Μπαίνει ο Τρόκα στη θέση του Γιάννη Βάλβη
74΄ Το 0-1 με το γκολ του Γιάννη Χούρου από το Α ημίχρονο παραμένει
Α.Ο.Σ: Μπαλόπιτας και Σαγκινέτος είναι οι διορθωτικές κινήσεις του Μ. Βαρθαλίτη στη θέση των Κόκκαλη και Μουράι.
ΠΑΓΟΣ: Ρούσσος Νίκος στη θέση του Ξένου για να φυλάξει τα μετόπισθεν ο Ηλίας Ξενικάκης
66΄ Κεφαλιά Ραμπαβίλα μετά από εκτέλεση φάουλ, λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Αραγιάννη.
64΄ ο Α.Ο.Σ έχει την υπεροχή και προσπαθεί να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης.
63΄ ατομική επέλαση του Άλντο χωρίς όμως να καρποφορήσει..
61΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ραμπαβίλα εξουδετερώνει ο Αραγιάννης.
60΄ Πάντα στο 0-1
52΄: Το 0-1 παραμένει. Ο Α.Ο.Σ έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι και ψάχνει την ισοφάριση
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Α.Ο.Σ-Πάγος 0-1 με γκολ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Χούρου στο 21ο λεπτό.
45+Διανύουμε τις καθυστερήσεις του αγώνα
43΄ Μοιρασμένο παιχνίδι. Μπορεί ο Α.Ο.Σ να έχει μια ελαφρά υπεροχή, ο Πάγος κρατάει εύκολα το 1-0.
39΄: Δυνατό σουτ του Τερόλη από πολύ μακριά, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Αραγιάννη.
34΄ το 0-1 παραμένει….
Η σύνθεση του Ηλία Ξενικάκη: Αραγιάννης, Φωτεινιάς, Ξένος, Σαμιωτάκης, Αναγνωστόπουλος, Ρούσσος Γ, Ρούσσος Κ, Πάπιτσης, Πρίντεζης, Χούρος, Βάλβης.
28΄ Καλοχτυπημένο φάουλ από πολύ μακριά του Μαραγκού διώχνει σωτήρια ο Αραγιάννης.
25΄ Σέντρα του Μανουδάκη διώχνει σε κόρνερ πάνω στην γραμμή ο Βαλάντης Αναγνωστόπουλος
Η 11αδα του Α.Ο.Σ: Καραμαλίγκας, Μανουδάκης, Κόκκαλης, Παπαδάκης, Μαραγκός, Τερόλης, Ξυγκάκης, Μουράι, Ραμπαβίλας, Τσέχου, Γκιουράι.
21΄ ΓΚΟΛ!!! Ο Γιάννης Χούρος με ευστοχεί και γράφει το Α.Ο.Σ-Πάγος 0-1
21΄ Πέναλτι κερδίζει ο Πάγος που το έκανε ο Κόκκαλης
20΄ το παιχνίδι πάντα στο 0-0.
10΄: Η πρώτη καλή ευκαιρία του Πάγου. Κεφαλιά του Μάρκου Πρίντεζη η μπάλα σταμάτησε στα χέρια του Καραμαλίγκα.
9ο: λεπτό της αναμέτρησης. Αναγνωριστικό παιχνίδι στο ξεκίνημα με τις δυο ομάδες να παραμένουν στο μηδέν.