Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ : ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΟ ΚΟΥΤΕΣΛΙΟΥ ΚΑΙ ΚΟΝΤΣΙΚΑ ΣΤΟΝ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑ

2/12/2015 12:45:00 μ.μ.
Παιχνίδι που και οι δύο αντίπαλοι ήθελαν τους βαθμούς της νίκης ήταν αυτό ανάμεσα στον ΠΑΟ Κουτσελιού και την Κόντσικα στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή.
Τελικά το ισόπαλο 2-2 σφράγισε τις προσπάθειες τους, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία να φτάσουν σε ένα σημαντικό διπλό αφού προηγήθηκαν με 0-2, και τους γηπεδούχους να σώζουν την παρτίδα στο τέλος.
Μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι με την Κόντσικα όμως στο πρώτο ημίχρονο να είναι πιο ουσιαστική.
Στο 28' οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με δυνατό σουτ του Φερούλη.
Στο 44'ήρθε το 0-1. Από μπαλιά του Φερούλη στον Αλέξιου, ο ποδοσφαιριστής της Κόντσικας με πλασε άνοιξε το σκορ.
Στο β' ημίχρονο η Κόντσικα έφτασε σε ένα γρήγορο γκολ και πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα και μάλιστα με παρόμοια με το 0-1 φάση. Ήταν το 51'όταν από μπαλιά του Φερούλη ο Αλεξίου βγήκε τετ-α-τετ και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-2.
Από εκεί και μετά η Κόντσικα φάνηκε να μένει από δυνάμεις κάτι που το εκμεταλλεύτηκε το Κουτσελιό.
Στο 79' μετά από σύγχυση στην άμυνα της Κόντσικας, ο Γκοτζιάς και Μπλέτσας μπήκναν στη φάση και με προβολή ο τελευταίος μείωσε σε 1-2.
Στο 82' ήρθε η ισοφάριση. Μετά από σέντρα από αριστερά του Κακαράντζα Α., ο Κρανάς με κεφαλιά το 2-2.
Διαιτήτευσε ο κ. Κατσικογιάννης (Κόττορος-Παπαλαζάρου).
ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ: Γκοτζιάς, Τσακμάκης, Κακαράντζας, Κρανάς, Μπούρμπος, Κλιτσινάρης (61' Ντόβας), Ορμυλιώτης, Μπαλαούρας, Μπλέτσας, Δάσκαλος, Κούτλας.
ΚΟΝΤΣΙΚΑ: Αναγνώστου, Αντωνίου, Μητρογιάννης, Τζώρτζης, Ντόβας, Ξυλογιάννης, Αλεξίου, Σπαλιάρας, Ναυρόζογλου (75' Μπέτζιος), Φερούλης (60' Σταματελάτος), Μπουρνάκας.