Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ : ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΗΤΑΝΕ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΑ

2/16/2015 11:35:00 π.μ.
Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον ΠΟΑ προκειμένου να πάρει τους βαθμούς της νίκης επικρατώντας της Δόξας Γαλιάς με σκορ 0-1.
Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 30′ όταν από μπαλιά του Χατζηανδρέου ο Σαλταπίδας έπιασε ένα βολέ με το αριστερό από πλάγια θέση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Καλομοίρη. Πολύ καλός ο ΠΟΑ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου δημιούργησε φάσεις ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η Γαλιά προσπάθησε να ισορροπήσει και έψαξε την ισοφάριση με τους Γκουτσέλη, Μαρκάκη, Χαραλαμπάκη και Σκουλούδη. Στο 84′ ο Νίκος Βρεττός είχε δοκάρι για τον ΠΟΑ.
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
ΔΟΞΑ ΓΑΛΙΑΣ: Καλομοίρης, Φράγκος (70′ Ξημεράκης), Χαραλαμπάκης, Χαμαλάκης, Μαρκάκης, Μαγάκης, Σουτζής, Παπαδάκης (55′ Αριστεινίδης), Γιαλιτάκης (60′ Γκουτσέλης), Ζαφείρης, Σκουλούδης
ΠΟΑ: Ματαλιωτάκης, Ρουμπάκης, Σταυρακάκης, Πετράκης, Γιακουμάκης Γ., Χατζηανδρέου, Μπουτσάκης (90′ Λυκούδης), Γιακουμάκης Μ., Σαλταπίδας (75′ Βαλαβανόπουλος), Μερτίρι (60′ Φραγκιαδάκης), Βρεττός Ν.