Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ : ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΩΠΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ

11/09/2014 09:35:00 μ.μ.

Με μεγάλο νικητή τον Αλμωπό τελείωσε το ντέρμπυ της Αλμωπίας, καθώς η ομάδα του Λεωνίδα Μπίλη επικράτησε με σκορ 4 – 1 της Δόξας Εξαπλατάνου και επανήλθε στις νίκες.

Το ματς διεξήχθη σε βαρύ γήπεδο, παρόλαυτά το ΠΑΙΧΝΊΔΙ ήταν καλό και ενδιαφέρον με τους γηπεδούχους καλύτερος και πιο ζωντανός στη μεγαλύτερη διάρκεια του 99λεπτου να φτάνουν στη νίκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρότι έδειξαν σε κάποια σημεία του αγώνα ειδικά στο πρώτο 20λεπτο ότι διαθέτουν καλό σύνολο δεν κατάφεραν να φτάσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα, καθώς το γρήγορο δεύτερο γκολ τους αποδιοργάνωσε πλήρως γνωρίζοντας φυσιολογικά την ήττα.

Σκόραραν για τους νικητές οι Τάσος Τσακαλίδης (22’, 48’), Γιάννης Παντελίδης (67’), Νίκος Τσιμτσιρίδης (73’), ενώ για τους ηττημένους ο Αντώνης Λεμονάκης (7’).

Διαιτητής ο Καραμπατάκης (Συρώκας – Ζιώγλης).