Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ 2-3 , ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ ΣΤΑΛΑΓΚΑΔΙΚΙΑ

11/01/2014 11:11:00 μ.μ.

Αήττητος για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι παρέμεινε ο ΜΑΣ Στίβου, ο οποίος με γκολ στα τελευταία λεπτά «απέδρασε» με την νίκη από τα Λαγκαδίκια.
Με δύο γκολ του Γουρτσελίδη και ένα ιδιαίτερα περίεργο αυτογκόλ στις καθυστερήσεις, η ομάδα του Σάββα Πετρίδη κέρδισε με 3-2 την Φλόγα Λαγκαδικίων, σε ένα παιχνίδι όπου βρέθηκαν περίπου 100 φίλοι της ομάδας και πανηγύρισαν το δεύτερο συνεχόμενο «τρίποντο». Μάλιστα μετά το τέλος του αγώνα οι ποδοσφαιριστές του Στίβου αφιέρωσαν την νίκη στον κόσμο τους, ο οποίος έδωσε δυναμικό παρών στο δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι μετά και το περασμένο νικηφόρο ματς μέσα στην Βόλβη.
Η ψυχολογία των «πρασίνων» πλέον βρίσκεται στα ύψη και όχι άδικα, μιας και τα θετικά αποτελέσματα συνεχίζονται, ενόψει ενός δύσκολου εντός έδρας παιχνιδιού κόντρα στον Ξηροπόταμο, σε έναν αγώνα όπου αναμένεται να γίνει… sold out!
Η ενδεκάδα του Στίβου: Μαγδάκης, Γιαβασίδης, Μπλόζμπι, Ορφανίδης, Γουρτσελίδης, Κοιμτζίδης, Κυμάτης, Παπαδόπουλος, Βουτσάς, Νεστορίδης
Aγωνίστηκαν επίσης οι: Νεστορίδης Κ. και Νεστορίδης Κ. του Νικολάου