Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ : ΕΠΙΑΣΕ ΚΟΡΥΦΗ Ο Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΟ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΜΕ 2-1 ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

11/02/2014 05:58:00 μ.μ.

Με κορυφαίο τον Δημήτρη Μαραγκό ο Α.Ο Σύρου πήρε μεγάλο «διπλό» στην Τήνο
επί του ΠΑΣ (2-1) και σκαρφάλωσε στην κορυφή του Α ομίλου παρέα με τον Πάγο. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μαραγκός ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της συριανής ομάδας με ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ. Το σκορ άνοιξε στο 44ο λεπτό ο Δημήτρης Μαραγκός με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η απάντηση δεν άργησε να έρθει για τους γηπεδούχους, καθώς στο 47΄ ο Βίδος έγραψε το 1-1. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του αγώνα (83) ο Μαραγκός με δεύτερη έξοχη εκτέλεση φάουλ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της Συριανής ομάδας που την ανεβάζει στην κορυφή του ομίλου.
Επεισόδια σημειώθηκαν στο τέλος του ματς με τους γηπεδούχους να τα βάζουν με τους διαιτητές του αγώνα λόγω ακυρωθέντος γκολ του Ζαλώνη στις καθυστερήσεις.
Οι συνθέσεις
ΠΑΣ Τήνου: Φώσκολος Ν., Κελαδίτης, Ζαλώνης Ν., Βίδος, Βελαλόπουλος, Βιδάλης, Φώσκολος Ι., Νάζος, Δελώτης, Ζαλώνης Ι., Ζαλώνης Γ.
ΑΟ Σύρου: Συριανός, Μανουδάκης, Κόκκαλης, Παπαδάκης, Μαραγκός, Τζώρτζης, Ξυγκάκης, Σαμπάν, Μπαλόπητας, Ρομπέρτο, Σαγκινέτος
Διαιτητές: Δεληγιάννης, Μενδρινός, Βαρδακαστάνης