ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΡΟ

ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ


Παρασκευή, 20 Φεβρουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ : ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ

2/20/2015 09:52:00 μ.μ.
Μια αναδρομή στην περασμένη τριακονταετία έχει αναμφίβολα ξεχωριστό ενδιαφέρον. Ομάδες που δραστηριοποιήθηκαν, όμως δεν άντεξαν στο πέρασμα του χρόνου και διαλύθηκαν ή συγχωνεύτηκαν.
Σωματεία που έγραψαν τη δική τους πορεία, προσελκύοντας κόσμο στα γήπεδα και μοιράζοντας συγκινήσεις στο φίλαθλο κόσμο, όμως πλέον δεν ανήκουν στη δύναμη της Ε.Π.Σ.ΗΠ.
Αναλυτικά τα σωματεία που δεν υφίστανται αριθμού τα 68 και είναι:
ΠΑΣ Απόλλων, Ηρακλής Μπάφρας, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΕ Κληματιάς, ΑΟ Πετράλωνα, Ηρακλής Ιωαννίνων, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Νεοκαισάρειας, Άρης Ιωαννίνων, ΠΑΣ Δολιανά, ΑΟ Νεοχωρίου, Άγιαξ Γεροπλατάνου, ΠΑΕ Ζαγορίου, ΑΟ Ραδοβυζίου, ΑΟ Βουτσαρά, Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΑΕ Γραμμενοχωρίων, Αετός Ελεούσας, ΑΟ Βαπτιστού, ΑΕ Αγναντιακός, ΑΣ Καλούτσιανης, ΠΑΟ Γερακαρίου, Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΤΕ, Δρίσκος Μάζιας, Ομόνοια Βρυσούλας, ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΟ Μαντείου, ΕΑΣ Πέρδικας, Δωδωναίος Ζευς, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΒΕΛ Βήσσανης, Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός, ΠΑΟ Άνω Λαψίστας, Αστέρας Προσηλίου, Αετός Ξηροβουνίου, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Σκλίβανης, ΑΟ Αυγού, ΠΑΣ Ατρόμητος, ΠΑΣ Ερμής Ιωαννίνων, ΑΟ Γορίτσας, ΑΕ Κατσανοχωρίων, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, Κεραυνός Βροντισμένης, ΑΟ ΑΣ Ιωαννίνων, ΑΟ Ρονα Ανηλίου, ΑΕ Αμπελοχωρίου, Δυναμό Ιωαννίνων, Αναγέννηση Ιωαννίνων, ΑΟΣ-ΠΑΣ 2000, Εθνικός Ιωαννίνων, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, ΑΕ Πύρρος, Ελπίδες Ιωαννίνων, Αλέκτωρ Ιωαννίνων, Νίκη ΑΟ Μώλου, Λάκκα Σουλίου, ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, Σπορτίβο Ιωαννίνων, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Ελεούσα 94, Πόντιοι Ανατολής, ΑΟ Γιάννινα, Πρωτοπόρος Όμιλος, ΑΕ Σελλών, Πανφρουριακός, ΠΑΣ Σιστρούνι και ΑΟ Γεννάδιος.
Ας ξετυλίξουμε από την αρχή όμως το κουβάρι των αναμνήσεων ανά ποδοσφαιρική περίοδο...
1985 – 1986
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Απόλλων, Ηρακλής Μπάφρας.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΕ Κληματιάς, Α.Ο. Πετράλωνα.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής Ιωαννίνων, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Νεοκαισάρειας, Άρης Ιωαννίνων.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Δολιανά, ΑΟ Νεοχωρίου, Άγιαξ Γεροπλατάνου, ΠΑΕ Ζαγορίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Ραδοβυζίου, ΑΟ Βουτσαρά, Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΑΕ Γραμμενοχωρίου, Αετός Ελεούσας.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ο. Βαπτιστού, ΑΕ Αγναντιακός, ΑΣ Καλούτσιανης.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Γερακαρίου, Σύλλογος Υπαλλήλων Ε.Τ.Ε., Δρίσκος Μάζιας, Ομόνοια Βρυσούλας.
Ε' ΟΜΙΛΟΣ: ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΟ Μαντείου, ΕΑΣ Πέρδικας, Δωδωναίος Ζευς.
1986 – 1987
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Απόλλων, Ηρακλής Μπάφρας, ΠΑΟ Καλούτσιανης.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΜΣ Καρίτσας, ΑΟ Πετράλωνα, ΑΕ Κληματιάς, ΠΑΣ Δολιανά.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής Μπάφρας, ΑΟ Μαντείου, ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΟ Νεοκαισάρειας, Ατρόμητος Κουκλεσίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΒΕΛ. Βήσσανης, ΠΑΕ Ζαγορίου, Άγιαξ Γεροπλατάνου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Σύλλογος Υπαλλήλων ΕΤΕ, Πτην. Συνεταιρισμός, Ομόνοια Βρυσούλας, ΑΟ Δρίσκου, Άρης Ιωαννίνων.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Καλούτσιανης, Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, Άνω Λαψίστα, ΑΟ Βουτσαρά, ΑΟ Ραδοβυζίου, ΑΕ Γραμμενοχωρίων.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Γερακαρίου, ΑΕ Αγναντιακός, Αστέρας Προσηλίου, Αετός Ξηροβουνίου, ΑΟ Βαπτιστού.
Ε' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Σκλίβανης, ΑΕΣ Πέρδικας, ΑΟ Αυγού, Δωδωναίος.
1987 – 1988
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Απόλλων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΠΑΣ Ατρόμητος, Ηρακλής Μπάφρας, Ηρακλής Ιωαννίνων.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Ερμή Ιωαννίνων, ΑΟ Νεοχωρίου, Νικηφόρος Κ. Λαψίστας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Καλούτσιανης, ΑΟ Μαντείου, ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΟ Σκλίβανης, ΑΟ Νεοκαισάρειας, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΠΑΟ Γερακαρίου, ΑΕ Αγναντιακός.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Βαπτιστού, ΑΟ Γορίτσας, ΑΕ Κατσανοχωρίων, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, ΑΣ Προσηλίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΕΑΣ Πέρδικας, Αετός Ξηροβουνίου, Ομόνοια Βρυσούλας, Ήφαιστος Αυγού, Δωδωναίος Ζεύς.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Πετράλωνα, ΑΕ Κληματιάς, ΑΟ Βουτσαρά, ΑΟ Ραδοβυζίου, ΑΟ Δρίσκος, Πτην. Συνεταιρισμός.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ: Άνω Λαψίστα, Κεραυνός Βροντισμένης, ΑΒΕΛ. Βήσσανης, ΠΑΕ Ζαγορίου, Άγιαξ Γεροπλατάνου, ΠΑΣ Δολιανά.
1988 – 1989
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Απόλλων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Καλούτσιανης, ΠΑΣ Ατρόμητος.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ ΑΣ Ιωαννίνων, ΑΣ Πετραλώνων, ΠΑΣ Ερμής Ιωαννίνων, ΑΕ Κληματιάς, ΠΑΟ Άνω Λαψίστας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής Μπάφρας, ΑΟ Σκλίβανης, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Βαπτιστού, ΑΟ Γορίτσας, ΑΟ Μαντείου, ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων, ΑΟ Νεοκαισάρειας, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΕΑΣ Πέρδικας.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Αστέρας Προσηλίου, ΠΑΟ Γερακαρίου, ΑΟ Ρονα Ανηλίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Άγιαξ Μιχαλιτσίου, Άραχθος Κατσανοχωρίων, Αετός Ξηροβουνίου, Ήφαιστος Αυγού, Ομόνοια Βρυσούλας.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Αμπελοχωρίου, Δυναμό Ιωαννίνων, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΠΑΣ Δρίσκος, Ποσειδών Ραδοβυζίου, ΑΟ Βουτσαρά, Πτην. Συνεταιρισμός.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ: Κεραυνός Βροντισμένης, ΠΑΣ Δολιανά, ΠΑΕ Ζαγορίου, ΑΒΕΛ Βήσσανης, ΑΟ Νεοχωρίου, Αναγέννηση Ιωαννίνων, Άγιαξ Γεροπλατάνου.
1989 – 1990
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000, ΠΑΣ Απόλλων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Ατρόμητος, Εθνικός Ιωαννίνων, Ατρόμητος Κουκλεσίου, Ηρακλής Μπάφρας, ΠΑΣ Καλούτσιανης.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Πετραλώνων, ΑΕ Αμπελοχωρίου, ΠΑΣ Ερμής Ιωαννίνω, Κεραυνός Βροντισμένης.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Βαπτιστού, ΑΟ Σκλίβανης, ΑΟ Μαντείου, ΑΟ Γορίτσας, Ηρακλής Ιωαννίνων, ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΕΣ Θεριακησίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ρονα Ανηλίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΠΑΣ Δρίσκος Μάζιας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Άγιαξ Μιχαλιτσίου, Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΕΑΣ Πέρδικας, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, ΑΕ Πύρρος, Αετός Ξηροβουνίου.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: Ελπίδες Ιωαννίνων, Αστέρας Προσηλίου, ΑΟ Νεοχωρίου, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, Νίκη ΑΟ Μώλου, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΑΟ Βουτσαρά, Αναγέννηση Ιωαννίνων.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΑΕ Κληματιάς, ΑΒΕΛ. Βήσσανης, ΠΑΣ Δολιανά, ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΑΕ Πανζαγοριακή Ζαγορίου, Ποσειδών Ραδοβυζίου.
1991 – 1992
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ: ΠΑΣ Απόλλων, ΑΟ Βαπτιστού, Ηρακλής Μπάφρας, ΠΑΣ Ατρόμητος.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΕ Κληματιάς, Αστέρας Προσηλίου, ΑΣ Πετραλώνων, Ερμής Ιωαννίνων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Αμπελοχωρίου, ΑΟ ΜαντείουΑΣ Αγίου Δημητρίου, Ηρακλής Ιωαννίνων, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Γορίτσας, Αλέκτωρ Ιωαννίνων, Άραχθος Κατσανοχωρίων.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΠΑΣ Δολιανά, Κεραυνός Βροντισμένης, ΑΒΕΛ Βήσσανης, ΑΟ Νεοχωρίου, Νίκη ΑΟ Μώλου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Αετός Ξηροβουνίου, Ρονα Ανηλίου, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΑΟ Σκλίβανης, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, Ομόνοια Βρυσούλας.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Πύρρος, ΑΕΣ Θεριακησίου, Δρίσκος Μάζιας, ΕΑΣ Κοπάνης, Λάκκα Σουλίου, ΕΑΣ Πέρδικας.
1992 – 1993
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ: ΑΟ Βαπτιστού, ΠΑΣ Απόλλων, Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000, Εθνικός Ιωαννίνων.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής Μπάφρας, Αετός Ξηροβουνίου, ΑΕ Κληματιάς,ΑΕ Λαψίστας 2006, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, Αστέρας Προσηλίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Αμπελοχωρίου, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, ΑΟ Γορίτσας, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, Ηρακλής Ιωαννίνων, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΕ Πύρρος, ΑΟ Μαντείου, ΠΑΣ Ατρόμητος.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Πετραλώνων, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΠΑΣ Δολιανά, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, Κεραυνός Βροντισμένης, Ερμής Ιωαννίνων, ΑΟ Νεοχωρίου, ΑΒΕΛ. Βήσσανης, ΑΟ Σκλίβανης.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Δρίσκος Μάζιας, Λάκκα Σουλίου, Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΑΕΣ Θεριακησίου, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, Ρονα Ανηλίου, ΕΑΣ Κοπάνης, ΕΑΣ Πέρδικας.
1993 – 1994
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000, Ηρακλής Μπάφρας, ΑΟ Βαπτιστού, ΠΑΣ Απόλλων.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, Λάκκα Σουλίου, ΑΕ Κληματιάς, Εθνικός Ιωαννίνων, ΑΣ Πετραλώνων, Ελπίδες Ιωαννίνων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Γορίτσας, Δρίσκος Μάζιας, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, Αετός Ξηροβουνίου, ΑΕ Αμπελοχωρίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, Ατρόμητος Κουκλεσίου, Ηρακλής Ιωαννίνων.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, Σπορτίβο Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΠΑΣ Δολιανά, Κεραυνός Βροντισμένης, ΠΑΣ Ατρόμητος, Ερμής Ιωαννίνων, Ρονα Ανηλίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Πύρρος, Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, ΑΕΣ Θεριακησίου, Αστέρας Προσηλίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΟ Μαντείου.
1994 – 1995
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000, ΑΟ Βαπτιστού, Ηρακλής Μπάφρας, ΑΟ Γορίτσας.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Λάκκα Σουλίου, ΑΕ Λαψίστας 2006, ΑΕ Αμπελοχωρίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Δρίσκος Μάζιας, Αετός Ξηροβουνίου, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, ΠΑΣ Απόλλων, ΑΕ Πύρρος, Άραχθος Κατσανοχωρίων.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Κληματιάς, ΑΣ Ελεούσα 94, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, Κεραυνός Βροντισμένης, ΠΑΣ Ατρόμητος.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Αναγέννηση Ιωαννίνων, Σπορτίβο Γ.Σ. Ιωαννίνων, Ρονα Ανηλίου, ΑΕ Νεοχωρόπουλου, Ελπίδες Ιωαννίνων, Αστέρας Προσηλίου, ΑΣ Πετραλώνων.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Ποντίων Ανατολής, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, ΕΑΣ Κοπάνης, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων, ΑΟ Μαντείου.
1995 – 1996
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ: Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Βαπτιστού, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΑΕ Λαψίστας 2006, Αετός Ξηροβουνίου, Λάκκα Σουλίου, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Πύρρος, Ατρόμητος Κουκλεσίου, Δρίσκος Μάζιας, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, ΠΑΣ Απόλλων, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, Ηρακλής Μπάφρας, ΑΟ Γορίτσας.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Σπορτίβο Γ.Σ. Ιωαννίνων, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΑΣ Ελεούσα 94, ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ελπίδες Ιωαννίνων, Ρονα Ανηλίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΠΑΣ Ατρόμητος 95, ΑΟ Μαντείου, ΑΟ Αστέρας Προσηλίου, Αναγέννηση Ιωαννίνων.
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΑΕ Αμπελοχωρίου, Ηρακλής Ιωαννίνων.
1996 – 1997
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΕ Πύρρος, Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΑΕ Λαψίστας 2006, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΑΟ Βαπτιστού, Σπορτίβο Γ.Σ. Ιωαννίνων, Αετός, ξηροβουνίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Απόλλων, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, Δρίσκος Μάζιας, Ατρόμητος Κουκλεσίου, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, Ρονα Ανηλίου.
Γ΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΑΕ Κληματιάς, ΑΣ Ελεούσα 94, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Αγίου Δημητρίου, Άραχθος Κατσανοχωρίων, Ηρακλής Μπάφρας, Ατρόμητος 95, ΑΟ Μαντείου, ΑΕΣ Θεριακησίου.
1997 – 1998
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΕ Πύρρος, Α.Ο.Σ.-ΠΑΣ 2000.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΑΕ Λαψίστας 2006, Ελπίδες Ιωαννίνων, Λάκκα Σουλίου, ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΠΑΣ Απόλλων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Αγίου Δημητρίου, ΑΕ Ποντιών Ανατολής, ΑΟ Βαπτιστού, Δρίσκος Μάζιας.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α'ΟΜΙΛΟΣ: Ελεούσα 94, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΑΕ Κληματιάς, Αετός Ξηροβουνίου, Σπορτιβο Ιωαννίνων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος 95, Άραχθος Κατσανοχωρίων, Ηρακλής Μπάφρας, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΕΣ Θεριακησίου, Άγιαξ Μιχαλιτσίου, ΑΟ Μαντείου.
1998 – 1999
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α.Ο.Σ-ΠΑΣ 2000, ΑΕ Πύρρος.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστα 2006, Ατρόμητος 95, ΑΣ Ελεούσα 94, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Λάκκα Σουλίου, Ελπίδες Ιωαννίνων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Βαπτιστού, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, Άραχθος Κατσανοχωρίων, Δρίσκος Μάζιας.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, Αετός Ξηροβουνίου, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Μαντείου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, Ηρακλής Μπάφρας, Άγιαξ Μιχαλιτσίου.
1999 – 2000
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΑΟ Βαπτιστού, Ατρόμητος 95, ΑΣ Ελεούσα 94, ΑΕ Λαψίστας 2006, ΑΕ Πύρρος, ΠΑΟ Καρδαμητσίων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟΣ-ΠΑΣ 2000, Λάκκα Σουλίου, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, ΑΣ Αγίου Δημητρίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, Δρίσκος Μάζιας, Αετός Ξηροβουνίου, Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΑΟ Μαντείου, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου.
2000 – 2001
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Αβέρωφ, ΑΟΣ-ΠΑΣ 2000.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΑΣ Ελεούσας 94.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Βαπτιστού, ΑΕ Ποντίων Ανατολής.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος 95, Λάκκα Σουλίου, ΑΕ Πύρρος.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΑΟ Γιάννινα, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Αετός Ξηροβουνίου, ΑΟ Μαντείου, Δρίσκος Μάζιας, Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου.
2001 – 2002
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΟΣ-ΠΑΣ 2000.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ελεούσα 94, ΑΕ Λαψίστας 2006, Ατρόμητος 95, Αετός Ξηροβουνίου, Νικηφόρος Κ. Λαψίστας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΟ Βαπτιστού, Λάκκα Σουλίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΟ Γιάννινα, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Δρίσκος Μάζιας, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΟ Άραχθος Κατσανοχωρίων, ΑΟ Μαντείου, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, Ελπίδες Ιωαννίνων.
2002 – 2003
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΟΣ – ΠΑΣ 2000.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος 95, Ελεούσα 94, Αετός Ξηροβουνίου, ΑΕ Λαψίστας 2006.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, Λάκκα Σουλίου, ΑΟ Βαπτιστού, ΑΕ Ποντίων Ανατολής, Δρίσκος Μάζιας.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΕ Κληματιάς, Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, Ελπίδες Ιωαννίνων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Μαντείου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου.
2003 – 2004
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Ατρόμητος 95.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟΣ-ΠΑΣ 2000, Ελεούσα 94, Αετός Ξηροβουνίου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου, ΑΟ Βαπτιστού.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΑΕ Κληματιάς, Αλέκτωρ Γ.Σ. Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Δρίσκος Μάζιας, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, ΑΟ Μαντείου, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Γιάννινα.
2004 – 2005
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Αβέρωφ 2001.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Ατρόμητος 95, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Ελεούσα 94.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, Δρίσκος Μάζιας.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας, ΑΕ Κληματιάς, ΑΟ Γιάννινα, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ελπίδες Ιωαννίνων, ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΟ Νεοχωρόπουλου.
2005 – 2006
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Ατρόμητος 95.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ελπίδες Ιωαννίνων, ΑΣ Ελεούσα 94, ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΑΕ Λαψίστας 2006, ΜΑΣ Νικηφόρος Κ. Λαψίστας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Ατρόμητος Κουκλεσίου, Λάκκα Σουλίου, ΑΣ Αγίου Ιωάννη.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΕ Ρονα Ανηλίου, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, Εθνικός Ιωαννίνων, Πρωτοπόρος Όμιλος, ΑΕ Σελλών.
2006 – 2007
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Ατρόμητος 95, Ελπίδες Ιωαννίνων.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Αβέρωφ 2001, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΑΣ Ελεούσα 94.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΑΣ Αγίου Δημητρίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΑΕ Ρονα Ανηλίου, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Εθνικός Ιωαννίνων, ΑΟ Μαντείου, ΑΕΣ Θεριακησίου, Πρωτοπόρος Όμιλος.
2007 – 2008
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΠΑΣ Ατρόμητος 95.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ελπίδες Ιωαννίνων, Εθνικός Ιωαννίνων.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Ελεούσα 94, ΑΕ Ρονα Ανηλίου, ΑΕ ΚΛηματιάς, ΠΑΣ Δρίσκος, Μάζιας, ΠΑΣ Μπισδουνάκι, ΠΑΣ Γραμμένου.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, Πανφρουριακός, ΠΑΣ Σιστρούνι, Πρωτοπόρος Όμιλος, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΑΟ Μαντείου.
2008 – 2009
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Ατρόμητος Κουκλεσίου.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Λαψίστας 2006, ΑΣ Ελεούσα 94, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Ατρόμητος 95, ΑΕΣ Θεριακησίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Πανφρουριακός, ΠΑΣ Μπισδουνάκι, ΠΑΣ Γραμμένου, ΑΟ Γεννάδιος, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Ρονα Ανηλίου, Εθνικός Ιωαννίνων, ΠΑΣ Δρίσκος Μάζιας, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΑΟ Μαντείου, ΠΑΣ Σιστρούνι, Αθλητ.&Πολιτ. Σύλλογος Τα Δωδωναία.
2009 – 2010
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΕ Λαψίστας 2006, ΜΑΣ Ατρόμητος Κουκλεσίου.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Πανφρουριακός, ΠΑΣ Ατρόμητος 95, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΑΣ Ελεούσα 94.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Ρονα, Ανηλίου, ΠΑΟ Καρδαμητσίων, ΑΕΣ Θεριακησίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΠΑΣ Γραμμένου, ΠΑΣ Μπισδουνάκι, ΑΕ Κληματιάς.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Εθνικός Ιωαννίνων, ΑΟ Συρράκου, ΑΟ Μαντείου, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΠΑΣ Σιστρούνι, ΑΟ Γεννάδιος.
2010 – 2011
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΕ Λαψίστας 2006.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Ατρόμητος 95, Πανφρουριακός.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ Καρδαμητσίων, Ατρόμητος Κουκλεσίου, ΑΕ Ρονα Ανηλίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ελπίδες Ιωαννίνων, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΠΑΣ Γραμμένου, ΑΕ Κληματιάς, ΑΟ Γεννάδιος, ΑΣ Ελεούσα 94.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, ΑΕ Λάκκας Σουλίου, ΠΑΣ Σιστρούνι.
2011 – 2012
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΕ Λαψίστας 2006, ΠΑΣ Ατρόμητος 95.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Πανφρουριακός.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, ΠΑΟ Καρδαμητσίων.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Γραμμένου, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΠΑΣ Μπισδουνάκι.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος Κουκλεσίου, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΠΑΣ Σιστρούνι, ΑΟ Μαντείου, ΑΕ Λάκκας Σουλίου.
2012 – 2013
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΑΕ Λαψίστα 2006, ΠΑΣ Ατρόμητος 95.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Πανφρουριακός.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΣ Μπισδουνάκι, ΜΑΣ Νέων Καρίτσας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου, Ελπίδες Ιωαννίνων, ΠΑΣ Σιστρούνι, ΑΟ Μαντείου.
2013 – 2014
Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΠΑΣ Ατρόμητος 95, ΑΕ Λαψίστας 2006.
Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΣ Θεριακησίου.
Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:
ΜΑΣ Νέων Καρίτσας, ΠΑΣ Σιστρουνί.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Έφη Μπιδέρη από την εφημερίδα ΣΟΥΤ

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Top