Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2014

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ Ο ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

10/21/2014 11:20:00 π.μ.

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΕ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ : 4-0

Την τρίτη του νίκη πέτυχε χθές ο Αετός Κορυδαλλού που επικράτησε άνετα με 4-0 της ομάδας της Δραπετσώνας . Με την νίκη αυτή ο Αετός έπισε κορυφή οπου συγκατοικεί με την Προοδευτική και το Κερατσίνι. Απο την άλλη  πλευρά η ομάδα της Δραπετσώνας παρέμεινε για μια ακομα αγωνιστική χωρίς βαθμό , μετράει μόνο ήττες ως τώρα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί ειδικά στο α΄ ημίχρονο όπου εκτός απο τα δυο γκολ  του Μούτσα (27' και 38') είχαν και δυο δοκάρια με τους με τους Μπερίσα και Μπουρογιανόπουλο στο 18' και στο 40' αντίστοιχα .
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δυο γκολ με τους Τσολάκου στο 50' και Μπαμπουλάκη στο 58'.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Φιλακούρη

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡ: Κρασσάς, Μπουρογιανόπουλος, Κολοφώτη, Καράμπελας( 61' Γεωργιάδης ), Μπερίσα,
Καφαλίδης ,Κολώνης(55' Σιδηρόπουλος), Τουλουβασίλης , Μπαμπουλάκης, Μούτσα(65' Καράκος ) , Τσολάκου.

ΑΣ Δραπετσώνας : Μπελαυράκης,Χίου   Δοξακόπουλος, Πολυχρονίδης,  Νίνος, Κασιαβός (46' Ζιούπα ),Σπυρόπολος, ,  Μπαϊράμης(46'Μαραγκός), Σιδηρόπουλος, (85ο’ Μαυρογιάννης), Βασίου, Μαυρογιάννης (65' Τσιφτσής)

Στο άλλο χθεσινό παιχνίδι   για το 2ο Όμιλο ο Ίκαρος Καλιθέας Νέου Φαλήρου επικράτησε με 3-0 της Αμφιάλης  πετυχαινώντας   δυο γκολ στα πρωτα 20 λεπτά , με τους  Θωμά Μακρή στο 15' και Τίμποθ στο 22' . Το τελικό 3-0   έκανε  ο Νίκος Μακρής στό 49'.

Στο 62' απεβλήθηκε ο προπονητής των φιλοξενουμένων ,Καννελόπουλος, απο τον διαιτητή Μιχελή.