Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟ

9/21/2014 12:05:00 π.μ.

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  2-1 (1-1 καν. αγων)

Το γκόλ  του Πικραμένου δυό λεπτά πριν το τέλος της παράτασης  στο 118' ήταν αυτό που έδωσε την πρόκριση στην ομάδα της Δόξας την πρόκριση στο επόμενο γύρο. Στον κανονικό αγώνα η Δόξα άνοιξε νωρίς το σκορ μόλις στο 5' με τον Γκιόκα  για να έρθει η απάντηση λιγο πριν το τέλος του αγώνα στο 86' με το Τσαγγάρη  ένα γκολ που οδήγησε τις δυο ομάδες στην παράταση. Οι Φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν απο το 77' με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δευτερη κίτρινη κάρτα του Πρέκα.  Δοκάρι στο 102' για την ομάδα της Δόξας είχε ο Ζήσης.  Στο 17' τραυματίστηκε ο Μικρούλης του Περάματος  ο οποίος θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης δυο μήνες αφού μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου διεγνώσθηκε   κάταγμα στο μετατάρσιο.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ    3-2 (2-2 καν. αγων)

Η κεφαλιά  του Ραπτόπουλου στο 110' ήταν αυτή που έδωσε την πρόκριση  στην επόμενη φάση στον Αμπελακιακό σε ενα παιχνίδι  που η κανονική διάρκεια βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 2-2. Δυο φορές  μπήκαν μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι , στο 8' με τον Παπαπουτσή και στο 83' με τον Λουκά  αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και τις δυό φορές  πρώτα με τον Ηλία Λάβδα στο 34'  για  να ακολουθήσει ο δίδυμος αδελφός του  Χρήστος Λάβδας στο 89'