Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ : ΠΑΡΩΝ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ Ο ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ , 1-0 ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

3/01/2015 11:17:00 μ.μ.
ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1-0
Έστω και δύσκολα ο ΓΣ Αργυρούπολης έκαμψε την αντίσταση των Αγίων Αναργύρων με 1-0 και παραμένει ολοζώντανος στη μάχη του τίτλου. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι και δημιούργησαν τις προϋποθέσεις να σκοράρουν, όμως δεν τα κατάφεραν αφού δεν είχαν το «καθαρό» μυαλό στην τελική προσπάθεια. Στο δεύτερο μέρος η «Ένωση» ισορρόπησε και έδειξε και τις επιθετικές αρετές της, όμως το ματς τελικά κρίθηκε υπέρ των «πορτοκαλί» στις λεπτομέρειες και πιο συγκεκριμένα με το τέρμα του Λεβέντη στο 80'
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ακρίβος- Απτόσογλου
ΓΣΑ: Τσιτσιλιάς, Τσάκαλος, Παπαντωνάκης Ε. (66’ Μπουσουλόπουλος), Παπαντωνάκης Ν., Δρακοντίδης, Ντούβλης, Λεβέντης, Υφαντής, Μένταυλος (42’ Γιαννακούλας), Κοκκινέλης, Στεφανιδάκης (73’ Γιαννίκος)
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Σαράντης, Δημαράς (77’ Κοσκινάς), Κοκότης, Μυστρίδης, Λόλο, Βαλσάμος, Βυζανιάρης, Σερδενές, Δήμος (55’ Καλογριάς), Πλεξίδας, Στραβοκέφαλος