ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ : ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

2/16/2015 12:47:00 μ.μ.
Σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε ο Ασπρόπυργος, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Ακράτητου στην ομώνυμη πόλη, υποχρεώνοντας τους πράσινους στην δεύτερη εφετινή τους ήττα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό της συνάντησης ο Κάτσος, με τον Μούτα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 80ο λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τέλος του παιχνιδιού με τον Ντάμπο Χάρη, ενώ αγωνίζονταν από το πρώτο ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Λαυρεντίεβ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ασπρόπυργος: Παναγιωτόπουλος,Φραγκόπουλος,Χελιώτης (61’ Σιδηρόπουλος),Μουζάκας, Πολυτάρχου Κ.,Κάτσος,Κοπαλάς.Φωτιάδης (74’ Τσιλιγγερίδης),Τσεβάς,Καλογρίδης,Μούτας (90’ Ρούπας)

Ακράτητος: Σαββόπουλος,Αγκάνωβ,Ζησούδης,Καράπαπας,Λαυρεντίεβ,Πλαβούκος (65’ Σιακαβάρας),Λούντζης,Πούλης,Ντάμπος Λ. (46’ Τσιγγόπουλος),Γκότση,Γεωργιάδης (46’ Ντάμπος Χ.)