ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ : ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ , ΚΡΙΟΣ- ΖΩΦΡΙΑ 1-1

2/16/2015 12:44:00 μ.μ.

Σε αναμέτρηση «ο θάνατος σου ,η ζωή μου», Κριός και Ζωφριά αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 , παραμένοντας στην προτελευταία θέση αμφότεροι μαζί με τον Λέοντα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ωστόσο λίγο έλεψει να φύγουν ηττημένοι από το γήπεδο της Παραλίας. Στο 17ο λεπτό ο Στεφανίδης είπε ¨όχι¨σε τετ α τετ με τον Μήνου, με τον Καραχάλιο να παίρνει το ριμπάουντ και να πλασάρει ξανά, ωστόσο και πάλι ο Στεφανίδης απομάκρυνε.  Επτά λεπτά αργότερα, ο Καραγκούνης δοκίμασε το πόδι του λίγο μπροστά από το κέντρο, με την μπάλα να βρίσκει στον Σίνο Ε. και να καταλήγει στα δίχτυα του Στεφανίδη. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Παναγιώτου σέντραρε από τα δεξιά για τον Βαλμά, ο οποίος έπιασε μονοκόμματο σουτ με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 53ο λεπτο, ο Λάζος βρήκε τον Μήνου , με τον τελευταίο να παίρνει την κεφαλιά η οποία κατέληξε στα χέρια του Στεφανίδη. Στο 62ο λεπτό, ο Κριός στο προσκήνιο, με τον Δημητρίου να αποκρούει το σουτ του Παναγιώτου. Δύο λεπτά αργότερα, ο Αυγουστής υπέπεσε σε πέναλντι (χέρι), αντικρύζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τόλας νικώντας από τα 11 βήματα τον Δημητρίου, κάνοντας το 1-1. Παρότι με 10 ποδοσφαιριστές , οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, με τις προσπάθειες των Λάζου (66΄),Λάττα (68’) και Ζωγράφου (68’) να περνάνε ελάχιστα άουτ. Την μεγαλύτερη ευκαιρία , ωστόσο, την είχε ο Κριός στο 85ο λεπτό, όταν ο Σίνος Λ. έβγαλε τον Ζώτο απέναντι από τον Δημητρίου, με το πλασέ του επιθετικού των κιτρίνων να σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας της Ζωφριάς.Με την λήξη του παιχνιδού,φίλαθλος της Ζωφριάς εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο,  κινούμενος απειλητικά προς την δεύτερη βοηθό διαιτητή, την κ. Πίπη.

Κριός: Στεφανίδης,Μίχος,Σύρος,ΣΊνος Λ,Σίνος Ε.,Αζβεστόπουλος,Μαζμανίδης,Τελίδης (46’ Τόλας),Ζώτος,Παναγιώτου,Βαλμάς

Ζωφριά: Δημητρίου Ι.,Αυγουστής,Ζωγράφος,Κυρίου,Δρακόπουλος,Καραγκούνης,Καραχάλιος (74’ Γκόλιας),Λάζος,Πράσινος (80’ Μανωλάς),Λάττας (76’ Κίτσας),Μήνος