Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΔΥΤ, ΑΤΙΚΗΣ : ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΝΙΚΗΓΙΑ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ 4-2 ΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

2/16/2015 12:50:00 μ.μ.
Τρίτη σερί νίκη σημείωσε ο Θρασύβουλος επικρατώντας με 4-2 του Αίαντα Παραλίας στην Φυλή. Οι πράσινοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε τέρματα του Κατσίκη (7’,55’), με τον Κουβίδη να μειώνει στο 67ο λεπτό από το σημείο του πέναλντι. Ο Καψάλας επτά λεπτά αργότερα ξαναέδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με τον Παπαδόπουλο Γ. να μειώνει εκ νέου για τους οράνιε με γκόλ στο 80ο λεπτό. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Κολίτσι στο 90ο λεπτό. Από το 80ο λεπτό ο Θρασύβουλος αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σφακιανάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα (χτύπησε αντίπαλο).

Θρασύβουλος: Παυλάτος,Ρόδης,Κωνσταντινίδης (57’ Καψάλας),Μερκούρι,Σφακιανάκης, Νάκας,Κουιμτζίδης (72’ Κολίτσι),Κώτσος,Λουκάς (87’ Τσακάι),Κατσίκης,Μπρέμπος

Αίας: Πλάκα,Παπαδόπουλος Α. (28’ λ.τρ. Λιόλιος (Λυγερός)),Χλήνος,Ρουμελίδης,Λιάκος, Κουβίδης,Τάτσης (64’ Παπαδόπουλος Γ.),Κλογκέρι,Στρίγγος,Νέτσο,Μαρινόπουλος