ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ : ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΙΖΑΡΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ , ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ

1/17/2015 05:49:00 μ.μ.

Δια πυρός και σιδήρου πέρασε από το Ριζάρι ο Απόλλων Κρ. Βρύσης που δάμασε δύσκολα τον τοπικό Ορφέα με σκορ 2 – 1 αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Το παιχνίδι κύλησε στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να παίρνουν νωρίς το προβάδισμα και τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή χωρίς όμως να καταφέρουν να διασπάσουν την άμυνα των αντιπάλων.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους γηπεδούχους να απειλούν με δεύτερο γκολ αντί αυτού όμως οι φιλοξενούμενοι με δυο απανωτά τέρματα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Έτσι όπως πήγε το παιχνίδι πάντως, οι γηπεδούχοι ίσως δικαιούνταν κάτι περισσότερο.

Σκόρερ των νικητών οι Παναγιώτης Κίτσας (67’), Γιώργος Μπρέγκου (74’), ενώ των ηττημένων ο Χρήστος Τσακώνης (5’).

Διαιτητης ο Γιαλουμίδης (Δεμερτζής Ν. – Μιχαλόγλου).

Υ.Γ. Οι γηπεδούχοι εξέφρασαν πολλά παράπονα από το διαιτητικό τρίο, υποστηρίζοντας ότι το γκολ της ήττας προήλθε από ανύπαρκτο φάουλ.