ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ : ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ 4-1

1/17/2015 05:51:00 μ.μ.

Σαρωτικός ο Εθνικός Γιαννιτσών συνέτριψε με σκορ 4 – 1 τον Όλυμπο Αψάλου και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν μέτριο με τις δυο ομάδες να ψάχνονται, οι γηπεδούχοι είχαν μια φλύαρη υπεροχή η οποία έφερε καρπούς προς το τέλος του ημιχρόνου με τα δύο τέρματα και ενώ οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να μην κινδυνεύουν ιδιαίτερα, όμως όχι μόνο έμειναν πίσω στο σκορ αλλά με την αποβολή του Κώστα Καραϊσσαρίδη στο 45’ έμειναν και με παίκτη λιγότερο.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στην επανάληψη με τους γηπεδούχους εμφανώς ανώτερους να φθάνουν σε μια εύκολη επικράτηση, αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν πλέον παραδοθεί.

Σκόρερ των νικητών οι Χάρης Τσάλμας (43’ – 67’), Πέτρος Σιδηρόπουλος (45’), Βαγγέλης Αντωνιάδης (54’), ενώ των ηττημένων ο Γιάννης Ταρπάνης (79’ πεν.).

Διαιτητής ο Ατζαμιδάκης (Βαμβακάς Κ. – Σταμανίκη). Αποβολή του Κώστα Καραϊσσαρίδη της Αψάλου στο 45’.