ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ ΤΟΥ 4ου ΟΜΙΛΟΥ , ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1-1

1/11/2015 07:44:00 μ.μ.

Σε εντός έδρας απώλεια από τον Ατρόμητο Πειραιά υποχρεώθηκε ο Κισσαμικός (1-1), παραμένοντας ωστόσο στην κορυφή της βαθμολογίας, σε ισοβαθμία με την Κηφισιά.

Ο Κισσαμικός είχε την υπεροχή σε όλο το παιχνίδι και ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και είχε τις προϋποθέσεις να πετύχει παραπάνω από ένα γκολ.
Στο 34' ο Μποτωνάκης με ασύλληπτο σουτ άνοιξε το σκορ, για να ισοφαρίσει με κεφαλιά το 50' ο Τερζής, στη μοναδική επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα "καρέ" του Λαζαρίδη.
Ντεμπούτο με τη φανέλα με το δελφίνι στο στήθος έκαναν οι Φραγκουλάκης, Τζανής, Μπερνιδάκης.
Το "φιλμ" του αγώνα
18' Από πάσα του Τσικουδάκη ο Μποτωνάκης από πλάγια θέση προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Παπαδόπουλο, που πέφτει στη γωνία του και αποκρούει.
23' Σέντρα του Γεωργιάδη, σουτ του Αργυρίου αρκετά έξω από την εστία.
24' Παράλληλη μπαλιά του Βλάχου, σουτ του Στεφανίδη διώχνει σωτήρια ο Γιαννουλάκης.
25' Κάθετη πάσα του Μποτωνάκη, πλασέ του Τσικουδάκη αποκρούει ο Παπαδόπουλος.
34' ΓΚΟΛ: Με εκπληκτικό σουτ ο Μποτωνάκης στέλνει τη μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας του Παπαδόπουλου για το 1-0.
50' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Γεωργιάδη, κεφαλιά του Τερζή και 1-1.
53' Σέντρα του Τσερκέζου, κεφαλιά του Στεφανίδη άουτ.
63' Από μπαλιά του Φραγκουλάκη ο Στεφανίδης σουτάρει και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.
65' ΚΟΚΚΙΝΗ: Ο Στεφανίδης βρίσκεται στο έδαφος μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής της αναμέτρησης Σταυρουλάκης του δείχνει δεύτερη κίτρινη για "θέατρο".
87' Φάουλ του Φραγκουλάκη άουτ.
Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Βυζιργιανάκης (Ρεθύμνου)-Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)
Κίτρινες Κάρτες: Στεφανής (42'), Στάθης (42'), Στεφανίδης (43'), Σουλελές (45+1'), Στεφανίδης (65'), Κολιός (83'), Γιαννουλάκης (86'), Παπαδόπουλος (88')
Κόκκινη κάρτα: Στεφανίδης (65')
Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Τζανής, Σελινιωτάκης, Σουμπασάκης, Κιπτίου (81' Λώττας), Φραγκουλάκης, Μποτωνάκης, Τσικουδάκης (68' Μπερνιδάκης), Βλάχος (72' Πασιαλής), Στεφανίδης.
Ατρόμητος Πειραιά (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Παπαδόπουλος, Στεφανής (46' Κατσαβριάς), Γιαννουλάκης, Ματζώρος, Τερζής, Στρατής, Γεωργιάδης (74' Ράπτης) Καψαλόποδας, Αργυρίου (46' λ.τρ. Κολιός), Παναγιωτόπουλος, Σουλελές.