Πέμπτη 8 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΠΗΡΕ Ο ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ , 2-1 ΤΟΝ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟ

1/08/2015 06:35:00 μ.μ.

Σέ ενα παιχνίδι που συνεχίστηκε   απο το 15 λεπτό  ,  ειχε διακοπεί λόγω βροχής,  Ο  Περαμαικός  νίκησε  με 2-1 τον Αμπελακιακό   και απέκτησε  έστω και βραχύ προβάδισμα πρόκρισης  στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

ΟΙ γηπεδούχοι   προηγήθηκαν  με 2-0   με γκολ   των  Μανουλίδη και Μπάρδη στο 32 και 73 λεπτό αντίστοιχα  για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι  με τον Ψοϊνο  , ενα γκόλ  που μπορεί  να φανεί πολύτιμο  για την ομάδα της  Σαλαμίνας  στον επαναληπτικό  που  θα ακολουθήσει.

ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ : Μεϊμαρόγλου , Παπαθανασάκης  ,Φλέγκας , Μπάγκας, Φανής, Μπάρδης, Κωνσταντίνου (75' Δεμερτζής), Τζιώτης, Μανουλίδης, Φωτεινάκης , Μαυράκης.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ : Μαγιάτης , Παπαδόπουλος, Μπούνταλης ,Καρμποτίνης, Σγούρδας (70' Κρυστάλλης) , Θεοχάρης , Ζώτος  , Ζερβός  , Ψωϊνος , Ραπτόπουλος,  Παπαθεοχάρης , Λουκά.