Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ - ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 1-1

11/16/2014 09:42:00 μ.μ.

Πέρσι ήταν στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, φέτος όμως στον Άρη Ακροποτάμου και με το γκολ του απέναντι στην «πρώην» ομάδα του, ο Προβατίδης έγραψε το 1-1!

Το φιλμ του αγώνα:
3’ Πάσα του Ταχματζίδη, σουτ του Μαρκόπουλου άουτ.
5’ Σουτ του Σεφερίδη άουτ.
8’ Φάουλ του Βλάχου, μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
10’ Σουτ του Βλάχου, μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
15’ Φάουλ του Προβατίδη, έπιασε ο Σουμουλίδης.
18’ Σουτ του Σπυρίδη άουτ.
21’ Φάουλ του Προβατίδη στο γάμα, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σουμουλίδης σε κόρνερ.
25’ Ο Σουμουλίδης πρόλαβε τον Αποστολίδη που ερχόταν μόνος.
34’ Σέντρα του Βλάχου, σουτ στη κίνηση του Καρλόπουλου και 1-0.
45’ Κόρνερ του Προβατίδη έδιωξε ο Σουμουλίδης.
47’ Κεφαλιά του Μαρκόπουλου, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ.
49’ σουτ του Ταχματζίδη άουτ.
51’ Φάση διαρκείας στα καρέ του Βυζαντίου η μπάλα έφτασε στον Προβατίδη που με σουτ στο ύψος της περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.
52’ Σουτ του Τσίλογλου άουτ.
56’ Ο Μαρκόπουλος πέρασε αντιπάλους και τερματοφύλακα αλλά σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
62’ Σουτ του Ταχματζίδη άουτ.
66’ Σέντρα σουτ του Κουμπρόγλου μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
75’ Φάουλ του Καρλόπουλου μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
77’ Εκτέλεση κόρνερ του Βλάχου, κεφαλιά του Ελευθεριάδη σίρριζα άουτ.
90’ Φάουλ του Βλάχου έδιωξε ο τερματοφύλακας του Άρη.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος: Σουμουλίδης, Καρλόπουλος, Κουμπρόγλου, Ελευθεριάδης, Παυλίδης, Κεφαλάς, Βλάχος, Σπυρίδης (87 Λόλη), Μαρκόπουλος, Τσίλογλου (80 Μουρατίδης), Ταχματζίδης (67 Μεντής).
Άρης Ακροποτάμου: Κωνσταντάκος, Ρετσινάς, Προβατίδης, Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης, Καραγιαννίδης, Παπαζούδης (72 Σκονίδης), Μονιός (80 Πτηνόπουλος), Παπαδόπουλος (89 Καμπερίδης), Αποστολίδης.