Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : Ψυχρολουσία για τη Μαύρη Θύελλα στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ζακυνθιακό.

10/12/2014 06:08:00 μ.μ.

Η Καλάματα υποδέχθηκε τον Ζακυνθιακό   στην Καλαμάτα με στόχο την τρίτη νίκη σε τρείς αγώνες και την διατήρηση της στην πρώτη θέση  του 3ου Ομίλου. Στο πρώτο ημίχρονο η Μαύρη Θύελλα είχε την πρωτοβουλία του αγώνα   έκανε ευκαιρίες αλλά δεν έφτασαν στο γκολ, οι φιλοξενούμενοι  απείλησαν στο 32 ' αλλά η προβολή του Καραμαλίκη δεν ειχε αποτέλεσμα ενώ  ο ίδιος στο 14' δεν μπόρεσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ  να ανοίξει το σκόρ.  Οι γηπεδούχοι κυρίως με τον Τσάτσο   στο 21' και στο 24' και τον Χριστοφιλέα   στο 25' προσπάθησαν αλλα δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο γκολ .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα μπήκε πιο δυνατά και με σέντρες προσπάθησε να φτάσει να απειλήσει την απέναντι εστία οι φιλοξενούμενοι απείλησαν  αλλά ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας  Πάππος είπε παρών  στο 64' , η απάντηση και λύτρωση ήρθε στο επόμενο λεπτό απο τον Καλαντζή  για την ομάδα της Καλαμάτας . Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά αλλά τόσο  ο Καραμαλίκης όσο και ο νεοεισελθών  Κόλα δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν . Σ το 92' ήρθε η ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους   όταν  ο Λιβέρης ισοφάρησε σε 1-1. Σκόρ που δεν επέτρεψε την ομάδα της Καλαμάτας   να κάνει το τρία στα τρία .

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ
94' ο Δημητριάδης και οι οπαδοί ζητούν πέναλτι αλλά ο Κακρίδης καταλογίζει επιθετικό φάουλ
92' βαθιά μπαλιά του Καραμαλίκη στον Λιβέρη και 1-1...
87' ο Τσάτσος δίνει τη θέση του στον Γεωργακόπουλο.
77' κίτρινη στον Μπαρμπαρούση
73' ο Μαλλιάς περνάει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Φωτιάδη.
72' ο Δημητριάδης βρήκε τον Νιφορόπουλο αλλά το σουτ του τελευταίου κατέληξε άουτ.
68' διπλή ευκαιρία για τον Ζακυνθιακό με Καραμαλίκη και Κόλα μετά από κόρνερ!
67' Κόλα αντί Τσάκου
65' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ με τον Χρήστο Καλαντζή να πλασάρει από το σημείο του πέναλτι!
64' σωτήρια επέμβαση Πάππου σε τετ α τετ με Φωτιάδη!
63' o Ηλιόπουλος δίνει τη θέση του στον Δημητριάδη
61' νέα σέντρα Νιφορόπουλου και κεφαλιά Τσάτσου, η μπάλα πέρασε άουτ

55' σέντρα του Νιφορόπουλου, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Νίκου. Με συνεχείς σέντρες προσπαθεί η Μαύρη Θύελλα να διασπάσει την καλή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων.
52' Χαρίτος αντί Ζάρκου για τη Μαύρη Θύελλα.
47σουτ Καλαντζή, η μπάλα άουτ
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ Μαύρη Θύελλα - Ζακυνθιακός 0-0
45+ μπήκαμε στις καθυστερήσεις
45' ψηλοκρεμαστή κεφαλιά Καλαντζή μετά από σέντρα του Τσάτσου, η μπάλα πέρασε άουτ.
32' προβολή του Καραμαλίκη από τα δύο μέτρα μετά από σέντρα Φωτιάδη, ο Πάππος μπλόκαρε!
29' σουτ του Καλαντζή, η μπάλα πέρασε άουτ.
28' ο Λιβέρης βρήκε τον Τσιφλίδη με εκτέλεση φάουλ αλλά η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ.
25' μετά το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Χριστοφιλέα που από καλή θέση αστόχησε!
24' ο Ηλιόπουλος βρήκε τον Τσάτσο που σούταρε, με προβολή αμυντικού η μπαλα πέρασε κόρνερ.
23' ωραία προσπάθεια και σουτ του Ζάρκου, η μπάλα κοντραρίστηκε σε πόδια αμυντικών.
21' δύσκολη επέμβαση του Χαρακτινού σε σουτ του Τσάτσου!
Μπορεί το περίπτερο στη Ναυαρίνου να μην ήταν έτοιμο να λειτουργήσει σήμερα, στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας όμως μετράμε ήδη 22 νέες διαφημιστικές ταμπέλες και τα εύσημα πρέπει να αποδοθούν στον Νίκο Νίκα!
15' ο Καραμαλίκης ελίχθηκε στη μεγάλη περιοχή και προσπάθησε να τροφοδοτήσει τον Φωτιάδη αλλά οι αμυντικοί της Μαύρης Θύελλας έδιωξαν εγκαίρως.
14' το φάουλ εκτελέστηκε από τον Καραμαλίκη, η μπάλα έγλυψε την εξωτερική πλευρά στο δοκάρι του Πάππου!
13' κίτρινη κάρτα στον Ρούση για φάουλ στον Φωτιάδη.
12' ατομική προσπάθεια και σουτ του Καλαντζή, η μπάλα κοντραρίστηκε και πέρασε κόρνερ.
8' χλιαρό σουτ του Καραμαλίκη, η μπάλα πέρασε άουτ.
6' επικίνδυνη σέντρα του Νιφορόπουλου, απομακρύνθηκε σε κόρνερ. Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο.

ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ (ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΜΠΑΝΑΣ): Πάππος, Μαρτίνος, Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσης, Ζάρκος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Νιφορόπουλος, Τσάτσος, Καλαντζής.
Αναπληρωματικοί οι Δημητριάδης, Γεωργακόπουλος, Χαρίτος, Μούζος, Κουντάνης, Σκαρλάτος, Σαλαπάτας.
ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ): Χαρακτινός, Κολοβάκης, Πασκούλεφ, Λιβέρης, Νίκου, Τσάκος, Τσαλέκου, Κωστάκης, Καραμαλίκης, Φωτιάδης, Τσιφλίδης.
Στον πάγκο οι Κίτος, Κόλα, Καλογέρης, Κουρμπέτσης, Μπαρμπαρούσης, Μαλλιάς, Πέππας.