Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 3-0 ΤΟΝ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟ

10/12/2014 06:15:00 μ.μ.

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν τα Τρίκαλα απέναντι στον Βατανιακό, του οποίου επικράτησαν 3-0, με τον Μλαντένοφ να σκοράρει δις κι έκαναν το 3x3 στον δεύτερο όμιλο, δείχνοντας εκ νέου τις βλέψεις τους!

Το φιλμ του αγώνα
1′ Πρώτη καλη στιγμη για τον ΑΟΤ με σουτ του Μοσχάκη που μπλόκαρε ο Τζήμας
11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Απο σέντρα του Σκούπρα, ο Σαχινίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι
17′ Φάουλ Καμπλιώνη, κεφαλιά Μλαντένοφ, μπλόκαρε ο Τζημας
22′ Φάουλ του Ποτουρίδη… η μπάλα πέρασε πάνω απο τα δοκάρια, χωρίς να ανησυχήσει τον Κούντσεφ
28′ Νεο φάουλ του Ποτουρίδη που πέρασε άουτ
42′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Τρίκαλα όταν ο Βαγγελή αποπειράθηκε να κλέψει τη μπάλα απο τον τερματοφύλακα Τζήμα. Ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων… μπλόκαρε με 2η προσπάθεια
44’ Ο Μλαντένοφ, μετά από απόκρουση του Τζήμα σε σουτ του Σαχινίδη, πλάσαρε για το 1-0
45’ Με εξαιρετική κεφαλιά ψαράκι, ο Καμπλιώνης έγραψε το 2-0.
57′ Φάουλ του Μοσχάκη, ο Τζήμα απέκρουσε σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης… απο το κόρνερ του Μοσχάκη, ο Μλαντένοφ σούταρε αλλά ξανά ο Τζήμα έδιωξε σε κόρνερ.
67′ Απο σέντρα του Σκούπρα και γύρισμα του Καμπλιώνη, ο Μλαντένοφ πλάσαρε για το 3-0 με το 2ο προσωπικό του γκολ
70′ Από σέντρα του Μηνά, ο Σαχινίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Πηγή: Goaltrikala.gr