Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΓΙΑ ΔΟΞΑ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ

10/12/2014 06:53:00 μ.μ.

Μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Δόξα Μανωλάδας μέσα στο... σπίτι του Παναρκαδικού, με σκορ 1-0!

Το φιλμ του αγώνα:
-6' Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Σέντρα του Αδαμόπουλου κεφαλιά του Γούρμου, άουτ.
-8' Εντολές του Κώστα Καλογιαννίδη για καλύτερες πάσες και πίεση.
-14' Ο Αγουρίδης θα πέσει με δύναμη στον Δήμο και θα του δοθεί η κίτρινη κάρτα.
-21' Ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με τον Μπούτα να πλασάρει, όμως αντέδρασε εξαιρετικά ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
-31' Αναγκαστική αλλαγή για την Μανωλάδα με τον Αγουρίδη εκτός λόγω τραυματισμού. Σε μία φάση διεκδίκησης της μπάλας, έπεσε στα κάγκελα του γηπέδου και δεν μπορεί να συνεχίσει.
-32' Καλό σουτ του Κώτσιρα για τον Παναρκαδικό, η μπάλα πέρασε άουτ.
-33' Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Νικολόπουλο της Μανωλάδας.
-40' Εκτέλεση φάουλ του Καδά, έδιωξε με γροθιές ο Τσάπαλος.
-42' Ευκαιρία για τη Δόξα με τον Γούρμο να κάνει το σουτ στο ύψος του πέναλτι και τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.
-42' Κίτρινη κάρτα στον Μπούτα
-54' Εκτέλεση κόρνερ από τον Καδά διώχνει δύσκολα η άμυνα της Δόξας.
-55' Από μία κίτρινη σε Βλαχοκυριάκο και Νικολακόπουλο για σπρωξίματα στη μεγάλη περιοχή.
-58' Αλλαγή για τον Παναρκαδικό. Ο Αρώνης αφήνει τη θέση του στον Ευγένιο Πετρόπουλο.
-60' Ο Γούρμος απειλεί τον Παναρκαδικό, έχει την απάντηση ο Ψυχογιός που διώχνει σε κόρνερ.
-61' ΓΚΟΛ για την Μανωλάδα. Ο Μαυρόπουλος έκανε τη σέντρα, έδιωξε με γροθιές ο Ψυχογιός, ο Μελετίδης γέμισε και ο Νικολακόπουλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
-69' Σουτ του Αρδάμη, μπήκε στην πορεία της μπάλας ο Κώτσιρας, όμως ο Τσάπαλος κράτησε το μηδέν.
-74' Διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή από τον πάγκο της Δόξας που ξεσηκώνουν με τη σειρά τους τις διαμαρτυρίες των φιλάθλων προς τους ανθρώπους της Μανωλάδας.
-84' Κίτρινη κάρτα για τον Δήμο επειδή ζήτησε έμμεσο.
-90' Εξαιρετική συνεργασία Δήμου και Κώτσιρα ο τελευταίος κάνει το πλασέ, όμως υπάρχει και πάλι η απάντηση από τον γκολκίπερ.
Οι συνθέσεις:
Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Πετρόπουλος Ρ., Μπούτας, Κωστάκης, Κυριακόπουλος, Δήμος, Βλαχοκυριάκος (65' Αρδάμης), Αρώνης (58' Ευγ. Πετρόπουλος), Καδάς, Κώτσιρας, Νάνος.
Δόξα Νέας Μανωλάδας: Τσάπαλος, Αγουριδης (31' λ.τ. Λιβάνης), Αδαμόπουλος, Λαμπρόπουλος, Νικολακόπουλος, Σωτηρόπουλος, Βατσής, Μαυρόπουλος, Νικολόπουλος, Γούρμος, Τεντώπουλος (67' Κοτσόκολος).
Πηγή: Arcadiasports.gr