Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΧΑΪΚΗ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ 2-1 ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟ

10/12/2014 07:23:00 μ.μ.

Με γκολ του Μικελάτου στο τέλος, η Αχαικη νίκησε 2-1 τον Πανελευσινιακό, στο γήπεδο της Κάτω Αχαϊας και πανηγύρισε τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κουσκουνά, μόλις στο 24ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στην φάση αυτή, υποστηρίζοντας ότι είχε προηγηθεί φάουλ στον τερματοφύλακά τους, όμως ο διαιτητής Φωτόπουλος είχε άλλη άποψη.
Στη συνέχεια, ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα του Γιάννη Ζερδεβά, στο 33ο λεπτό με κεφαλιά του Μικελάτου.
Με το 1-1 οι δύο ομάδες πήραν το δρόμο για τα αποδυτήρια στην ανάπαυλα του αγώνα, όμως τα «καναρίνια» δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στο β’ ημίχρονο έκαναν το 2-1, με τέρμα που σημείωσε και πάλι ο Μικελάτος στην εκπνοή του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 94’!
Πηγή: Achaiasports.gr