Γ' ΕΘΝΙΚΗ : 3ος όμιλος , το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής

10/12/2014 10:13:00 μ.μ.

Διαβάστε ρεπορτάζ από τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.
Αχαϊκή – Πανελευσινιακός 2-1
Πρώτη νίκη για την Αχαϊκή στο φετινό πρωτάθλημα και μάλιστα επί του φιλόδοξου Πανελευσινιακού.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 17' αλλά ο Μητρόπουλος βρήκε το δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 24' με τον Κουσκουνά  αλλά η απάντηση της Αχαϊκής ήταν άμεση. Στο 33' ο Μικελάτος ισοφάρισε με κεφαλιά Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και ενώ όλα έδειχναν πως το 1-1 θα ήταν το τελικό σκορ, ο Μικελάτος και πάλι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το πολύτιμο γκολ για την Αχαϊκή.
ΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Ζερδεβάς): Δρακόπουλος, Πετρόπουλος, Κωστής, Μπεκίρης, Διακάτος, Σαμίκος, Καζατζής, Μπουρδανιώτης, Μητρόπουλος (66' Σουρανής), Μικελάτος, Αποσκίτης
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Πέτρος Μίχος): Τσακιλτσίδης, Ριζογιάννης, Τσίγκρος, Παπαπαναγιώτου, Κολοβός, Έβερετ (50' Ατματζίδης), Μιχελής, Μακρίδης, Κουσκουνάς, Ρούσεφ (71' Σκαφτούρος), Μεχμέτ Ογλού.

Μανδραϊκός – Αιολικός 0-1
Η ομάδα της Μυτιλήνης έφυγε με το διπλό από τη Μάνδρα και έφτασε έτσι τους 6 βαθμούς, έχοντας μάλιστα πραγματοποιήσει και το ρεπό της από την πρώτη αγωνιστική!
Oι φιλοξενούμενοι μπήκαν αρκετά καλά στο παιχνίδι και έδειξαν τις διαθέσεις τους από νωρίς, απειλώντας σε τρεις περιπτώσεις, με τους Ζαγοριανό και Τόρες. Ο Μανδραϊκός δεν έφτασε με αξιώσεις στην εστία του Μάππα στο πρώτο 45λεπτο και το πρώτο ημίχρονο έμεινε στο ισόπαλο 0-0. Στην επανάληψη, ο Αιολικός πίεσε από την αρχή για ένα γρήγορο γκολ. Οι προσπάθειες των παικτών του Γούτη βρήκαν στόχο στο 52', όταν ο Σαμπάνης έκανε βαθιά μπαλιά, η μπάλα έφτασε στον Μιχαλάκη που με ψηλοκρεμαστό πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλαστα δίχτυα των γηπεδούχων.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Καλιακούδης): Παλιγγίνης, Μπινιχάκης, Κρητικός, Φερεντίνος, Νιφαδόπουλος (19' λ.τρ. Αμανασίδης), Ζαγκλής, Αμπντουραχμάνι, Σιγάλας, Μπέντας, Καούνας (65' Ασημάκης), Μποδώνιας

AIΟΛΙΚΟΣ (Βαγγέλης Γούτης): Μάππας, Μουτζούρης, Γ. Σαμπάνης, Λένγκα, Μαγγανάς, Μίχος, Μπακάλης, Γάλας (82' Πασαλίδης), Τόρες (70' Μ. Σαμπάνης), Μιχαλάκης (59' Λαλάς), Ζαγοριανός

ΠΑΟ Βάρδας – Ερμής Κιβερίου 1-0
Εκμεταλλευόμενος την εμπειρία του, ο ΠΑΟ Βάρδας διατήρησε το απόλυτο στην έδρα του. Η ομάδα του Κώστα Σταματίου έχασε στο 16' τον Ανδριέλο που αποχώρησε λόγω τραυματισμού, ενώ από το 74' αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο καθώς ο Θεοδωρακόπουλος αντίκρυσε απευθείας κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή Τσιρώνη. Το σκορ άνοιξε στο 56' ο Γραμματικόπουλος με διαγώνιο σουτ από βαθιά μπαλιά του Πολίτη. Στο 92' ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το δοκάρι του Σωτηρόπουλου.
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Κώστας Σταματίου): Καπετανάκης, Πολίτης, Ζέλιος, Βραχνής, Αποστολόπουλος, Νικολόπουλος, Ανδριέλος (16' λτ Σκιαδόπουλος), Ντόμας, Ζακοφ (46' Σαραντόπουλος), Δημητρακόπουλος (67' Θεοδωρακόπουλος), Γραμματικόπουλος
ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Λουκάς Κούρος): Σωτηρόπουλος, Ζίου (75' Καραγκούνης), Φίλης, Κάπλαντζης, Φελλής, Άννι, Καλλιβώπουλος, Αδεχόζι (67' Δρυμούρας), Καλογιάννης, Δημάκος, Μαρίνης (83' Βαρβουλέτος).

Μαύρη Θύελλα – Ζακυνθιακός 1-1: δείτε ΕΔΩ

Παναρκαδικός – Δόξα Νέας Μανωλάδας 0-1
Τα διοικητικά προβλήματα που ταλανίζουν την ομάδα της Μανωλάδας δεν την επηρέασαν αγωνιστικά και πέτυχε σπουδαίο διπλό στην Τρίπολη επί του Παναρκαδικού, που αναζητεί άμεσα βαθμούς! Το νικητήριο τέρμα πέτυχε ο Νικολακόπουλος στο 61' με κεφαλιά.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καλογιαννίδης-Τζηλός): Ψυχογιός, Πετρόπουλος Ρ., Μπούτας, Κωστάκης, Κυριακόπουλος, Δήμος, Βλαχοκυριάκος (65' Αρδάμης), Αρώνης (58' Ευγ. Πετρόπουλος), Καδάς, Κώτσιρας, Νάνος
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Άγγελος Κωνσταντινόπουλος): Τσάπαλος, Αγουριδης (31' λ. τρ. Λιβάνης), Αδαμόπουλος, Λαμπρόπουλος, Νικολακόπουλος, Σωτηρόπουλος, Βατσής, Μαυρόπουλος, Νικολόπουλος, Γούρμος, Ντεντόπουλος (67' Κοτσόκολος)

Παναργειακός – Βύζας Μεγάρων 2-0 (ΦΩΤΟ)
Ξεκίνημα με το δεξί για τον Τίμο Καβακά στην τεχνική ηγεσία των "λύκων". Ο Παναργειακός άνοιξε το σκορ στο 12' με χτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο Καλογέρης και εκτέλεσε ο Μπρέσκα. Στο 64' ο Παπαϊωάννου διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους με κεφαλιά. Ο Πούτσης έστειλε τη μπάλα με σουτ στο δοκάρι στο 76'. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Μητρόπουλος αντίκροισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 80' .
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Τίμος Καβακάς): Κατσαούνης, Κάπλατζης (78' Ισούφι), Καλαγκάνης, Ρότα, Κουκούλης (46' λ. τρ. Μαυρομάτης), Λίτσος, Αγγελόπουλος, Παπαϊωάννου, Πούτσης, Μπρέσκα (63' Ετόφ), Καλογέρης
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Κυριάκος Μίχας): Διαμαντής, Χουσουλάκης, Δημακάκος, Διαμαντόπουλος, Στρατάκης, Αλεβίζος, Μιχαλόπουλος (66' Ουτάτι), Σιδέρης, Παπαδόπουλος (58' Βλάχος), Μητρόπουλος, Σελμάνας.

Αστέρας Μαγούλας – ΑΟ Κύμης 1-0
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Αστέρας Μαγούλας με αντίπαλο τον ΑΟ Κύμης, ο οποίος όμως έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία. Το σκορ άνοιξε νωρίς, μόλις στο 6', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μπέχλη που ήταν και ο παίκτης που το κέρδισε.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Άλκης Ελευθεριάδης): Βασιλειάδης, Κλήμης, Τσάγκαρης, Βασιλείου, Καρίκι, Στίλα (73' Δημόπουλος), Μπέχλης (83' Δέδες), Τσατίδης, Ανδριαννόπουλος, Παπακωσταντίνου (64' Χαντής), Επιτροπάκης
ΑΟ ΚΥΜΗΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Αγριοδήμος, Κόκκος, Τσατσαρώνης, Καρατζάς, Ταυταρίδης, Δημητρακόπουλος, Ντούρμας (69' Λέτσος), Κεϊτά (81' Μανωλάς), Ζαχαράκης, Δήμου, Τσάλμας.
Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-10-2014 16:00)