ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

0 σχόλια

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ : ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΠΑΟ ΡΟΥΦ 4-0 ΤΟΝ ΚΟΛΩΝΟ

3/01/2015 05:10:00 μ.μ.
ΡΟΥΦ – ΚΟΛΩΝΟΣ 4-0

Οι γηπεδούχοι ήθελαν να τελειώσουν από νωρίς την υπόθεση νίκη ώστε να μη μπουν σε περιπέτειες και η τραγική άμυνα του Κολωνού...έκανε ό,τι μπορούσε γι'αυτό.Μόλις στο 6' ο Φωτόπουλος επιχείρησε ένα μακρινό σουτ,η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του Ροκανά και έτσι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ρουφ.Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν...σε άλλο γήπεδο,κάτι που ήταν εμφανές από τη νευρικότητα και τα συνεχή λάθη τους.Έτσι στο 14' ένα νέο λάθος της άμυνας του Κολωνού εκμεταλλεύτηκε ο Κώτση που με άνετο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 και έθεσε από νωρίς τις βάσεις για την άνετη επικράτηση της ομάδας του.Δώρο της άμυνας ήταν και το τρίτο γκολ του Ρουφ,με τον Λεπτάκη να κλέβει τη μπάλα έπειτα από ασυνεννοησία του αμυντικού διδύμου του Κολωνού και με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή να «γράφει» το 3-0 για την ομάδα του,το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Κολωνός μπήκε πιο δυνατά και με τον Χατζή,τον πιο δραστήριο παίκτη της ομάδας,έχασε τη μοναδική του ευκαιρία στον αγώνα στο 52'.Ο επιθετικός των «κιτρινόμαυρων» πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του,όμως ο Κουνάδης του είπε «όχι» με μια φανταστική επέμβαση που καταχειροκροτήθηκε από τους φίλους των γηπεδούχων.Ό,τι δεν κατάφερε ο Χατζής,το κατάφερε δύο λεπτά αργότερα ο Λεπτάκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ,ύστερα από σπουδαία ατομική ενέργεια του Φωτόπουλου,ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 67' ο Τομπουλίδης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος,όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ροκανά.Τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα ήταν καθαρά διαδικαστικά καθώς οι μεν γηπεδούχοι χαλάρωσαν και οι δε φιλοξενούμενοι δεν είχαν τη διάθεση να κυνηγήσουν έστω το γκολ της τιμής.Στο 85' ο Βλασταράκης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για τους γηπεδούχους,αλλά ήταν πολύ αργά για να αλλάξει το οτιδήποτε και έτσι το Ρουφ έφτασε σε μια άνετη επικράτηση και πλέον μπορεί να ελπίζει σε παραμονή.Εν αντιθέσει με τον Κολωνό ο οποίος έχει μπει για τα καλά σε περιπέτειες και δύσκολα θα παραμείνει στην κατηγορία,καθώς μπορεί να απομένουν 7 αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος,όμως η απογοητευτική εικόνα της ομάδας και η συγκομιδή μόλις...10 βαθμών μοιάζει καταδικαστική.

Στην επόμενη αγωνιστική το Ρουφ δοκιμάζεται στην έδρα του Ιάσονα και θέλει μόνο νίκη για να τον προσπεράσει και να έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση της παραμονής,ενώ ο Κολωνός υποδέχεται την δεύτερη Αργυρούπολη σε ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται πάση θυσία τους 3 βαθμούς για την άνοδο.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης,Μπάγιας,Στάμος

Σκόρερς: Φωτόπουλος 6',Κώτση 14',Λεπτάκης 40΄ 54'

Συνθέσεις:

Π.Α.Ο.Ρουφ:Κουνάδης,Γιάνκολο,Καραβίδας(64'Μαυρέλος),Ακαρέπης(46'Μέμας),Καραμπάς(46'Βλασταράκης),Βαμβακερής,Φωτόπουλος,Ρίζος,Κώτση, Λεπτάκης,Τομπουλίδης.

Κολωνός:Ροκανάς,Βογιατζής,Λαμπράκος(27'Αναγνώστης),Ζέρβας,Νυκταράκης,Ράσα,Καλλίλας,Bενιέρης(64'Μπιρμπίλης),Χατζής(65'Τσιμιτάκης), Ρόσι,Μακρόπουλος.

Επιμέλεια: Νίκος Διαμαντής