Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟ , 3-0 ΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ

3/01/2015 06:43:00 μ.μ.
Επιστροφή στης νίκες για τον Καμπανιακό που μετά από καλή εμφάνιση κέρδισε το αξιόμαχο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με το ευρύ 3-0.
Ούτε οι σημαντικές απουσίες που είχε σ αυτό το παιχνίδι η ομάδα της Χαλάστρας μπόρεσαν να σταματήσουν το πάθος και την δίψα για να επανέλθει η ομάδα στον δρόμο των επιτυχιών.
Μόλις στο 15΄ο Χρήστου βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα γράφοντας το 1-0.
Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Προβατίδης ο Ραγκαβίνας πήδηξε πιο ψηλά απ όλους και με κεφαλιά έκανε το 2-0.
Στο 40΄ έχουμε μια φάση που ο διαιτητής σημειώνει με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Αντωνιάδη και φυσικά αποβάλει τον ποδοσφαιριστή του Καμπανιακού μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
Χωρίς κάτι το αξιόλογο τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου που βρίσκει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 2-0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπαίνουν αποφασισμένοι να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι.
Δημιουργούν 2 καλές φάσεις μπροστά στην εστία του Κηπουρού αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας των γηπεδούχων λέει όχι ακόμη και σε ανεπανάληπτο τετ α τετ των φιλοξενούμενων.
Στο 75΄γίνεται το 3-0 από έξοχη ενέργεια του Σαπανίδη.
Τελικό στην Χαλάστρα Καμπανιακός-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-0