Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ

2/14/2015 10:16:00 μ.μ.
Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς και πιο συγκεκριμένα από το 10ο λεπτό, η Αναγέννηση Ρυσίου κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη στην έδρα της με 2-1, απέναντι στην ΑΕ Πυλαίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Ηλιούπολου βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να καταφέρει σε πρώτη φάση να φέρει και πάλι το ματς στα ίσια, όταν στο 36' ο Μαλαμής με ωραία ατομική ενέργεια και στοπάρισμα της μπλάλας με το στήθος, στη συνέχεια με πλασέ την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Το τελικό 2-1 όμως διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Τσουκάνης. ο οποίος με ωραίο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή... χάρισε τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Σκόρερ: Μαλαμίδης (36'), Τσουκάνης (92')

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Μυλωνάκη, Μιχτατίδης)

Η σύνθεση των νικητών: Ευσταθιάδης, Δρακόπουλος, Μπουλιώνης (55' Λιαλιάρης), Σίσκος, Γεωργιάδης, Νταγγίνης (80' Δερμιτζόγλου), Τσιτουρίδης, Μαλαμίδης, Τσουκάνης, Αλιβάνογλου (55' Παρασκευάκης), Χαλκιάς.