ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ Α.Ε. ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ

2/11/2015 10:44:00 μ.μ.
Επέστρεψε στις νίκες και μπήκε ξανά δυναμικά στην μάχη του τίτλου η ΑΕ Κορώνειας, καθώς μετά από ένα δυνατό παιχνίδι στον Σταυρό, επικράτησε με 2-3 του τοπικού Αέτου.
Για ακόμα μια εκτός έδρας αναμέτρηση, η ομάδα του Παναγιώτη Αδελφόπουλου παρέμεινε αήττητη και έφτασε στο -4 από τον πρωτοπόρο Αστέρα Ανάληψης. Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, ο Αετός μπήκε δυνατά στην επανάληψη και έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, ωστόσο στη συνέχεια η μπάλα τον τιμώρησε…
Σε ένα λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, ο Βάρκας της Κορώνειας βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και από πλεονεκτική θέση έγραψε το 0-1 στο 60ο λεπτό. Λίγα λεπτά αργότερα, η Κορώνεια «χτύπησε» και πάλι γράφοντας το 0-2 με ασύλληπτο σουτ του Μακρίδη. Πριν καλά προλάβουν να χαρούν την επίτευξη του δεύτερο τέρματος, ο Ιωαννίδης του Αετού εκμεταλλεύτηκε μια ολιγωρία της άμυνας της Κορώνειας, κάνοντας σε κενή εστία το 1-2.
Στο 78΄ όμως, σε μια άψογη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Μακρίδης έβγαλε τον Καρακασίδη φάτσα με το τέρμα, ο οποίος στο τετ-α-τετ με τον Κιούπτση, έγραψε το 2-3. Το μόνο που κατάφεραν από κει και πέρα οι γηπεδούχοι ήταν να μείωσουν σε 2-3 με κεφαλιά του Ναούμ, ένα σκορ που ήταν και τελικό.
Πλέον, οι δύο ομάδες καλούνται μέσα σε τρεις μέρες να δώσουν ξανά επίσημο ματς, αφού το ερχόμενο Σάββατο, η ομάδα του Άνω Σταυρού πηγαίνει στην Ασπροβάλτα για το ματς με τον Άγιο Γεώργιο ενώ η Κορώνεια αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Δάφνη Ευαγγελισμού.
ΑΕΤΟΣ: Κιουπτσής, Κωνσταντινίδης ( 80’ Γρηγοριάδης), Ιωαννίδης, Θεολογάκης, Ουτσικούνης, Χέλα, Καραγιώργης (73’ Τσίτσος), Ναούμ, Παπαδημητρίου, Αντωνιάδης, Ρίστα
ΑΕ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ (Αδελφόπουλος): Βάρκας, Βοϊβόδας, Παπαδόπουλος, Βάρκας Γ. (80΄Χατζαρίδης Α.), Μακρίδης Π., Σαββίδης, Χατζηγεωργίου (65΄Χατζαρίδης Δ.), Παπαγερίδης (85΄Τριανταφυλλούδης), Μακρίδης Μ., Καρακασίδης