ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2/08/2015 07:13:00 μ.μ.
σόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Φαληρικός και Ερμής Κορυδαλλού στις Σιταποθήκες, σε ένα ματς με έντονο ενδιαφέρον. Από την μια πλευρά οι γηπεδούχοι ήθελαν τη νίκη που θα τους έδινε βαθιά ανάσα σε ότι έχει να κάνει με την αποφυγή των θέσεων του υποβιβασμού, ενώ οι φιλοξενούμενοι χρειάζονταν το «τρίποντο» ώστε να έχουν πιθανότητες εισόδου στην οκτάδα σε περίπτωση γκέλας του Περαμαϊκού.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν αναγνωριστικό για τις δύο ομάδες, με τους προπονητές των δύο συλλόγων να προσπαθούν να διαφυλάξουν τα μετόπισθεν. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42' ο Φαλήρικος μπήκε μπροστά στο σκορ, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κιουράνη. Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» στο 52' με τον ίδιο τρόπο δηλαδή με πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Τσατσταρωνάκης. Μάλιστα οι παίκτες του Ερμή στο 60' έκαναν και την ολική ανατροπή με τον Σάμιο να πετυχαίνει ένα πολύ ωραίο γκολ και κάνει το 2-1. όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό και πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων, ο Μπαρλής έκανε το 2-2 φέρνοντας το ματς στα ίσα και διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα, με το τάιμινγκ να προσφέρεται για έντονες συγκινήσεις. Να σημειωθεί πως στο 65' ο Σιδηρόπουλος του Ερμή αποβλήθηκε αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Φαληρικός: Γουσγουνέλης, Καραμανόγλου, Αργυρός ( 46' Κατωπόδης), Κοτσιόβος ( 78' Δρυμωνίτης), Κιουράνης, Κουρούνης, Μαλλιαρός ( 58' Βασιλίκης), Μεγαλοοικονόμου, Κανάρης, Μπαρλής, Ξένος

Ερμής Κορυδαλλού: Μαυράκης, Σιδηρόπουλος, Γκάτζιος, Φραγκουλάκης, Παπαδόγκώνας, Κουϊμάνης, Βικάτος (69' Κανέρης), Στάυρου, Σάμιος ( 84' Αγγέλου), Τσατσαρωνάκης, Αντινάι

Οι διαιτητές της αναμέτρησης: Σακκάς Βασίλειος, Ζησιμόπουλος, Τσιλίρης