Τρίτη 3 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ : ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΣΕΡΙ ΤΗΣ Η ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ

2/03/2015 12:11:00 μ.μ.
Καταπληκτική η Λαυρεωτική πέτυχε εντυπωσιακή νίκη και παρέμεινε αήττητη για 6η σερί αγωνιστική! Προηγήθηκαν τα Γλυκά Νερά με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Κουτρομάνου μόλις στο 1’ λεπτό της συνάντησης (0-1). Ισοφάρισε στο 20’ ο Κοντογιάννης με έξυπνο πλασέ σε τετ-α-τετ και το ημίχρονο έληξε 1-1.
Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, δείχνοντας πόσο ήθελαν την νίκη και στο 65’ κέρδισαν πέναλτυ με τον Β. Γιαχάεβ. Με εύστοχο κτύπημα του Κ. Παπαδόπουλου πήραν προβάδισμα στο σκορ (2-1). Το 3-1 πέτυχε ο Ασλάνι μέσα σε δύο λεπτά (67’) με σουτ, ύστερα από πάσα του Κοντογιάννη.Διαιτητές: Μάλαμάς – Πολυχρονιάδης, Γουργιώτης.
ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: Λάμπρος, Παπακωσταντίνου, Χασιώτης (46' Ασλάνι), Σέμπρος, Παντελιάς, Χάλαρης, Σελίμος (46' Πώχος), Β. Γιαχάεφ, Κ. Παπαδόπουλος, Κοντογιάννης, Τσιριγώτης (89' Μιχαλόπουλος).
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Τσούκας, Λάβδας, Μίνο (55' Ντε Ντέους), Σότα, Κοντζιάς, Γιαννούλης (70' Θεοφάνους), Νάνος, Βάρδας, Μουτζακάς, Κουτρομάνος (70' Προβίδης), Γάσπαρης.