Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ , ΣΤΗΝ ΒΡΑΧΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ

2/02/2015 11:15:00 μ.μ.

Την ήττα με 4-1 γνώρισε ο Όλυμπος Δενδροποτάμου στην εκτός έδρας αναμέτρηση με το Μέγα Αλέξανδρο Βραχιάς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, με το σκόρερ των γηπεδούχων να είναι σε πιθανή θέση οφ-σάιντ. Παράλληλα, πριν ολοκληρωθούν τα πρώτα 45 λεπτά, ο Μέγας Αλέξανδρος σκόραρε και δεύτερο τέρμα, με την ομάδα του Μαρίνου Τζιότζιου να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2 γκολ, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μισό, οι ρόλοι ανατράπηκαν με τους φιλοξενούμενους να είναι οι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό ρόλο, με αποτέλεσμα να καταφέρουν να σκοράρουν με τον αρχηγό της ομάδας, Τζιότζιο, ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχει του αγώνα, η ομάδας του  Όλυμπου , προσπάθησε να ισοφαρίσει, ο διαιτητής του αγώνα αρνήθηκε πέναλτι στον Όλυμπο. Μη μπορώντας οι παίκτες μας να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα των αντιπάλων τους, οι γηπεδούχοι, με αντεπιθέσεις διεύρυναν το σκορ, με το τελικό αποτέλεσμα να μην αντιπροσωπεύει την εικόνα των δύο ομάδων. Αμφότερες οι δύο ομάδες, ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες.