Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ : ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΥΦ , 4-0 ΤΟΝ ΚΟΛΩΝΟ

2/28/2015 07:42:00 μ.μ.
Εύκολο απόγευμα πέρασε το Ρουφ στην έδρα του καθώς φιλοξένησε τον Κολωνό  παίρνοντας την νίκη με 4-0.
Ο Φωτόπουλος στο 6΄ έκανε την αρχή και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με μακρινό σουτ αιφνιδιάζοντας τον Ροκανά.
Στο 25΄ο Κώτση διπλασίασε το σκορ ενώ ο Λεπτάκης στο 40΄ έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το 3-0.
Στο δεύτερο μέρος, ο Λεπτάκης ύστερα από εκπληκτική ενέργεια του Φωτόπουλου διαμόρφωσε το τελικό 4-0 και έτσι η ομάδα του Θοδωρή Κουτσουδάκη πήρε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της.
Στο 67΄ ο Τομπουλίδης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος στέλνοντας την μπάλα αουτ.
Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βλασταράκη στο 85΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΡΟΥΦ:Κουνάδης, Γιάνκολο, Καραβίδας(64' Μαυρέλος), Ακαρέπης(46' Μέμας), Καραμπάς(46' λ.τ. Βλασταράκης), Βαμβακερής, Φωτόπουλος, Ρίζος, Κώτση, Λεπτάκης, Τομπουλίδης.
ΚΟΛΩΝΟΣ:Ροκανάς, Βογιατζής, Λαμπράκος(27' Αναγνώστης), Ζέρβας, Νυκταράκης, Ράσα, Καλλίλας, Βενιέρης(64' Μπιρμπίλης), Χατζής(65' Τσιμιτάκης), Ρόσι, Μακρόπουλος.