Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ : ΣΕ ΑΝΟΔΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ Η ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΠΩΓΑΝΑΤΟ

1/24/2015 10:00:00 μ.μ.

Πάει να τρελάνει κόσμο η Αγία Μαρίνα καθώς πέρασε και από το Δελβινάκι νικώντας τον Πωγωνάτο με 0-2, και ανέβηκε ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία ενώ ο Πωγωνάτος δεν εξαργύρωσε το τρίποντο που πήρε στην Α.Ε.Μ. την περασμένη αγωνιστική.
Το ματς ήταν καλό με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν ότι θέλουν περισσότερο τη νίκη. Έτσι με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν αυτό που ήθελαν και να γυρίσουν με τους τρεις βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επέβαλαν τον ρυθμό τους και επικράτησαν.
Συγκεκριμένα στο 18΄ ο Παππάς έκανε το 0-1 ενώ στο 63΄ σε μια σύγχυση της άμυνας ο Ντιαλιάνι έκανε λάθος γύρισμα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό 0-1.
Διαιτησία: Μάντζιος (Μωυσιάδης-Κόλλιας)
ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ: Πέτρου, Μυριούνης, Καλές, Καπρινιώτης, Πότσης, Δήμος (68΄ Ζενέλης), Μπάγιας (46΄ Ναθαναήλ Λ.), Νταλιάνι, Σιώτας, Τσαραώσης, Δήμου (55΄ Ναθαναήλ Κ.)
ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ: Νικολάου, Τσαμάτης, Χωραβάτης Π., Παππάς, Πρεμέτης (76΄ Γαβρίλας), Γούλας (80΄ Καμονάς), Κέντρος, Αλιγάι, Μπάκας, Παπαρούνας (46΄ Τόμτσο), Χωραβάτης Β.