Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ : ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΑΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

1/31/2015 09:54:00 μ.μ.

Σπουδαίο διπλό σημείωσε η Ελπίδα Ασπροπύργου, η οποία επικράτησε του ισάξιου Αττάλου Νέας Περάμου με 1-0 στην Νέα Πέραμο. Πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 23ο λεπτό με τον Ντόκα να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι της εστίας του Πορανίδη. Στο 35ο λεπτό ο Άτταλος ισοφάρισε τα δοκάρια, αφού ήταν η σειρά του Βούκα να σημαδέψει τα δοκάρια της Ελπίδας. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι σε προσπάθεια του Βούκα η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 69ο λεπτό ο Κουσίδης ξέφυγε από την αντίπαλη άμυνα, με τον Μαντζιούρα να τον ανατρέπει εντός περιοχής και τον Αλιάγα να δείχνει την άσπρη βούλα, με τον ποδοσφαιριστή της Ελπίδας να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Μονέ ωστόσο ο Κουτρουμάνος απέκρουσε σωτήρια. Παρότι με 10 ποδοσφαιριστές η Ελπίδα κατάφερε και πήρε προβάδισμα στο σκορ, με τον Βλαχάβα να νικά με διαγώνιο σουτ τον Πορανίδη στο 77ο λεπτό. Ο Άτταλος προσπάθησε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, ωστόσο τα δοκάρια του Κουτρουμάνου σταμάτησαν την προσπάθεια του Μονέ στο 83ο λεπτό.