ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ : ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ ΣΤΑ ΜΑΡΜΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΗΡΕΑ , ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

1/11/2015 02:40:00 μ.μ.

Με το «αριστερό» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του τη νέα χρονιά ο Άγιαξ, καθώς μετά από όμορφο
κατά διαστήματα παιχνίδι ηττήθηκε 3-2 από το Νηρέα στο γήπεδο των Μαρμάρων.

«Χατ τρικ » για τους νικητές ο Κασκούτης. Αργυρός και Ρούσσος τα γκολ του Αίαντα που πήγε με απουσίες στην Πάρο (Καράβας-Δημόπουλος) έχοντας και δυο δοκάρια και αναγκαστική αλλαγή το Λούσσα που αποχώρησε από το γήπεδο 5 λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο Α ημίχρονο 2-0 με δυο γκολ του Δημήτρη Κασκούτη που συνεχίζει φέτος να σκοράρει κατά ριπάς για την ομάδα του.

Στο Β μέρος ο Άγιαξ μπήκε δυνατά, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και μέσα σε 13 λεπτά έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Αργυρού (58΄) και του Γιάννη Ρούσσου (71΄).

Το φινάλε ήταν συναρπαστικό με τις δυο ομάδες στο τέλος να τα δίνουν όλα για τη νίκη και τους γηπεδούχους να την παίρνουν με γκολ του Κασκούτη (3ο προσωπικό) στο 81ο λεπτό.

Ο πρωταθλητής παρατάχθηκε στο παιχνίδι με δυο βασικές απουσίες των Καράβα και Δημόπουλο και σαν να μην έφτανε αυτό, είχε την ατυχία να χάσει και τον κορυφαίο για φέτος παίκτη του Δημήτρη Λούσσα που αποχώρησε με χτύπημα στον αστράγαλο στο 50ο λεπτό, 5 λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.
Αξίζει να σημειωθεί πως ο Άγιαξ είχε και 2 δοκάρια στο παιχνίδι με τους Ρούσσο Γιάννη (στο 0-0) και Μουλίδη (στο 2-1).
Μετά το σημερινό αποτέλεσμα Άγιαξ παραμένει μέσα στους στόχους της εισόδου στα μπαράζ , καθώς βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου με 13 βαθμούς.

Δείτε τα χθεσινά αποτελέσματα στους αγώνες του 3ου ομίλου, τη βαθμολογία όπως διαμορφώθηκε μετά και την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής και το σημερινό πρόγραμμα του Β ομίλου...
Α Κατηγορία - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
(7η αγωνιστική)
Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 11/01/15 11:00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Ν., ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Λ., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν.
Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ - Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΕΡΙΦΟΥ Κυριακή 11/01/15 11:15 ΡΟΥΣΣΟΣ Γ., ΒΑΣΑΛΟΣ Λ., ΣΑΡΓΟΛΟΓΟΣ Φ.
Α.Σ. ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΙΦΝΟΥ Κυριακή 11/01/15 13:30 ΑΓΓΕΛΟΥ Σ., ΡΟΥΣΣΟΣ Ι., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.