Πέμπτη 29 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΜΑ

1/29/2015 05:46:00 μ.μ.

Και οι Χουλιαράδες, όπως νωρίτερα η Προοδευτική Περάματος, πήραν ένα μικρό προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό της 25ης Φεβρουαρίου.
Στο "Στάθης Τσανακτσής" οι γηπεδούχοι νίκησαν με 1-0 τον ΠΑΟ Κρύας και έκαναν ένα βήμα παραπάνω για τη ρεβάνς της Κρύας την Τετάρτη 11/2.
Ο Κολοβός με ατομική προσπάθεια και σουτ σημείωσε το γκολ στο 59'.
Διαιτησία: Μάντζιος (Πασχάλης-Καραλής).
ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ: Τσακμάκης, Σιουκουλάννη, Ντούκας, Βαζάτης, Γκόλιας, Μπάρκας, Ρούμπης, Νιτσιάκος (55' Τάτσης), Κολοβός (84' Ράπτης), Τσουμάνης (88' Οικονόμου), Γεωργούλης.
ΚΡΥΑ: Γκουγιάννος Αν., Παππάς, Τσίος, Γκουγιάννος Αλ., Κώστας, Κύρκος, Παππάς, Διονάτος, Μπούκας (78' Ανδρέου), Μπαμπούλιας, Πεχλιβάνης (67' Κατράνας).

Ελαφρύ προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς της Τετάρτης 11 Φεβρουαρίου πήρε η Προοδευτική Περάματος απέναντι στην Ανατολή στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.
Στο «Γεώργιος Πρίσκας» οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 1-0 και έκαναν ένα πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό της 25ης Φεβρουαρίου.
Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημειώθηκε στο 90' όταν από φάουλ του Παπαρούνα από τα δεξιά, πήρε τη μπάλα ο Παρασχός, και με γυριστή σέντρα-σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Σε γενικές γραμμές ήταν δίκαιη η νίκη της Προδευτικής. Είχε την υπεροχή στο πρώτο 45λεπτό ενώ στην επανάληψη το ματς ήταν μοιρασμένο.
Δοκάρι στο 27' με κεφαλιά είχε ο Ντίνος για το Πέραμα.
Διαιτητής: Μπούμπας (Γούκος-Σιαμέτης).
ΠΕΡΑΜΑ: Δούβλης Χαρ., Ζιάκκας (64' Ζήσης), Λιάρος, Τσουλιάης, Ντίνος, Ντόβας, Μπάφας, Σιχλιμοίρης (68' Παράσχης), Παπαρούνας, Μπιστιόλης (75' Δούβλης Οδ.), Πέτσιος.
ΑΝΑΤΟΛΗ: Γιαννούσης, Τσακανίκας, Γκαρτζονίκας, Οικονόμου, Μπίζιος, Τσιούρης, Ευαγγελίδης, Μώκος (58' Σκανδάλης), Χριστακόπουλος, Ορφανός (78' Χαμπίμπης), Τσολάκος.