ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Πέμπτη 29 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ : ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Η ΔΟΞΑ ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ , ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

1/29/2015 11:56:00 π.μ.
Εντυπωσιακή και…δοξασμένη πρόκριση! Η Δόξα Καρδάμαινας αν και αγωνίζεται μία κατηγορία πιο χαμηλά, κέρδισε στην παράταση τον Αντίμαχο με 4-1 (κ.α. 1-1) και θα αντιμετωπίσει στον Άγιο Σουλά τον Ευκλή Σορωνής, για τους ''8'' του κυπέλλου Δωδεκανήσου Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα μία ομάδα της Β’ Κατηγορίας θα συμμετέχει στην ημιτελική φάση του θεσμού.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ (ΑΠΟ ΤΟ GIAFKASPORTS.GR)
5' Ο Παπανικολάου εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά , ο Ατσαλάκης έκανε το σουτ με τον Αντώνη Κουρζή να διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή .
7' Σέντρα του Τσίκνη από δεξιά , κεφαλιά του Ντινώρη έδιωξε στην δεξιά του γωνία ο Μιχαλάκης .
30' Ισορροπημένο το ματς , χωρίς ρυθμό οι δύο ομάδες .
41' ΓΚΟΛ! Ο Συνεσίου Γ. έκανε την παράλληλη πάσα , ο Μπεκιρλάρι πρόλαβε τον Τάλλαρο , τσίμπησε την μπάλα , έπεσε στον αγωνιστικό χώρο και ο Ωραιόπουλος έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Συνεσίου για το 0-1.
Ημίχρονο
46' Εκτέλεση κόρνερ του Συνεσίου Γ. από δεξιά , ο Πης πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.
49' ΓΚΟΛ!  Παράλληλη πάσα του Παντελή , ο Χατζηαντωνίου από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.
57' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Παπανικολάου η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τάλλαρου.
72' Σέντρα του Πανόπουλου από δεξιά , η μπάλα στρώθηκε στον Πη το σουτ του οποίου κόντραρε στους αμυντικούς και πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μιχαλάκη .
80' Μακρινή μπαλιά του Κέντρου,  ο Ντινώρης έκανε το κοντρόλ,  σούταρε με την μπάλα να περνά άουτ.
90' Κεφαλιά πάσα του Φεσσάρα , μόνος του με το τέρμα ο Συνεσίου τι πλασέ του έδιωξε σε κόρνερ ο Τάλλαρος .
91' Δυνατό σου του Κορκή , έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τάλλαρος.
Παράταση
93' ΓΚΟΛ! Δυνατό σουτ του Λαμάι στην κίνηση η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς ξεγέλασε τον Μιχαλάκη και κατέληξε στην αριστερή του γωνία για το 2-1.
100' ΓΚΟΛ! Κάθετη του Τσίκνη στον Ντινώρη ο οποίος πλασάρει από δεξιά για το 3-1.
110' ΓΚΟΛ! Παράλληλη πάσα του Λαμάι ο Πανόπουλος με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μιχαλάκη για το 4-1.
ΔΟΞΑ ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τάλλαρος,  Τσίκνης, Χατζηπαναγιώτης,  Αποστολάτος,  Κουρζής Α. , Κέντρος,  Παντελής (71’ Πης, 95’ λ.τ. Κουρζής Σ.) Πατσαβούδης,  Ντινώρης,  Χατζηαντωνίου (60’ λ.τ Λαμάι), Πανόπουλος.
ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ ΚΩ (Γιώργος Σταμάτης): Μιχαλάκης,  Ανδρογιώργης,  Κορκής, Μπίλλης (55’ Σκαλέρης), Μακρής, Ζιώγας,  Συνεσίου,  Μπεκιρλάρι,  Πης, Παπανικολάου (76’ Τσατσακλάς),  Ατσαλάκης (70’ λ.τ Φεσσάρας ).