Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

ΙΣΟΠΑΛΟΙ ΧΩΡΙΣ ΓΚΟΛ ΠΑΝΣΕΡΑΪΚΟΣ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ , ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΣΤΗ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ

1/28/2015 06:44:00 μ.μ.
Συγκυβέρνηση στην κορυφή του Α΄ ομίλου, καθώς ο Πανσερραϊκός και η Καβάλα συγκατοικούν στην κορυφή, αφού τα Λιοντάρια αναδείχθηκαν ισόπαλα χωρίς τέρματα με την Δόξα, στη Δράμα, ενώ η Καβάλα πέρασε με το ευρύ 5-0 από την Καστοριά.

Φάσεις και γκολ:
02' εκτέλεση κόρνερ του Ρούτση από αριστερά, ο Γκόγκας πιάνει κεφαλιά, μπλοκάρει ο Καράδαης
06', κίτρινη στον Γαλακτερό για φάουλ στον ΠαπαβασιλείουΔεν υπάρχουν φάσεις άξιες αναφοράς στο παιχνίδι καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούν να γίνουν επικίνδυνες αλλά δε μπορούν να φτάσουν με ευκολία στην αντίπαλη περιοχή, σε ένα παιχνίδι πάντως που ο Πανσερραϊκός μπήκε καλύτερα, πιο απειλητικός από τη Δόξα Δράμας και δείχνει να έχει διάθεση να πετύχει κάτι θετικό
40', εκτέλεση φάουλ του Κυριακίδη, γκολ ο Παπαζούδης, το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ
Ανέβασε την απόδοσή της στο τελευταίο 5λεπτο η Δόξα Δράμας και προσπαθεί να γίνει επικίνδυνη κυρίως με τον Μουδούρογλου
41', ο Κυριακίδης σουτάρει, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι
42', νέα ευκαιρία για την Δόξα Δράμας, πάσα του Παπαβασιλείου στον Μουδούρογλου, αυτός πλασάρει και ο Ανδρούτσος αποκρούει σε κόρνερ
45', νέο σουτ του Κυριακίδη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
49', εκτέλεση κόρνερ από τον Ρούτση, κεφαλιά του Γκόγκα, ο Καράδαης αποκρούει και πάλι σε κόρνερ
Ο Πανσερραϊκός στο πρώτο 10λεπτο του Β΄ημιχρόνου μπήκε καλυτερα, έχει κατοχή της μπάλας, πιέζει τη Δόξα Δράμας και προσπαθεί να πετύχει το γκολ
56', φάουλ του Κυριακίδη μπλοκάρει για άλλη μια φορά ο Ανδρούτσος
68', ο Κυριακίδης σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ
Μετά το 70΄η Δόξα Δράμας ανέβασε την απόδοσή της και βγαίνει επικίνδυνα μπροστά, προσπαθεώντας να πετύχει το γκολ που θα τις δώσει το προβάδισμα
84', καλό σουτ του Γκόγκα, η μπάλα άουτ
85', ο Παπαστεργίου σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ
90', ο Ασλανίδης τετ α τετ με τον Καράδαη που αποκρούει. το όχι καλό τελείωμα του Σερραίου επιθετικού

Kαλή η διαιτησία των: Βρέσκας, Γιάντσης (Ημαθίας), Δεμερτζής Ν. (Πέλλας)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  (Παντζιαράς Α.): Καράδαης, Πετρόπουλος, Λάσπατζης, Χαριτωνίδης, Ντουτσαρίδης, Παπαζούδης, Παπαβασιλείου(65' Κανετίδης), Στόικος, Αθανασιάδης(92' Τουνκελίδης), Κυριακίδης(86' Δούμπλατζης), Μουδούρογλου

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Βασιλακάκης Κ.): Ανδρούτσος, Γαλακτερός, Σιάκκας, Περπερίδης, Βοσκόπουλος, Ναουμτσέφσκι(84' Ασλανίδης), Μπονέρης(60' Καψάλης), Τσιμίκας, Ρούτσης, Γαϊδαρτζής(64' Παπαστεργίου), Γκόγκας