Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ : ΝΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α.Ε. ΛΕΡΟΥ , ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1/11/2015 07:16:00 μ.μ.

Νίκη παραμονής πέτυχε στο ντέρμπι του βορείου συγκροτήματος η Α.Ε. Λέρου, η οποία κέρδισε με 2-1 τον Α.Ο. Βαθύ, που βρίσκεται πλέον σε εξαιρετικά δύσκολη θέση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Φουντή, ενώ ο Ασπράς ισοφάρισε σε 1-1 για τους Καλύμνιους. Η λύτρωση για τους Λεριούς ήρθε στο 60ο λεπτό με τον Γιαννουκά, ο οποίος έκανε το 2-1 και χάρισε τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

«Λύτρωση» στην εκπνοή… Με γκολ του έμπειρου Γιώργου Καστρουνή στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κολοσσός Κάστρου λύγισε τον Αστέρα Μασάρων και έμεινε ζωντανός στην υπόθεση- παραμονή. Σπουδαίες νίκες πέτυχαν ο Α.Ε. Λέρου και ο Αντίμαχος Κω στα σημερινά παιχνίδια με τον Α.Ο. Βαθύ και τον Διαγόρα Βατίου, αντίστοιχα.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α.Ε. ΛΕΡΟΥ- Α.Ο. ΒΑΘΥ 2-1
12’ Φουντής (1-0), 44’ Ασπράς (1-1), 60’ Γιαννουκάς (2-1)
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΚΑΣΤΡΟΥ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ 1-0
93’ Καστρουνής (1-0)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ ΚΩ- ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ 3-2

45’ Συνεσίου Γ. (1-0), 51’ Μπεκιρλάρι (2-0), 52’ Μοσχής (2-1), 90’ Παπανικολάου (3-1), 91’ Μαυρομούστακος (3-2)