Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΒΡΟΧΗ ΑΠΟ ΓΚΟΛ , ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ Α.Ο. ΘΡΑΚΗΣ

1/11/2015 10:42:00 μ.μ.

Απίστευτα  πράγματα έγιναν στο αγώνα του πρώτου ομίλου της Γ' κατηγορίας, μεταξύ των ομάδων ΑΟ Θράκης και Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα κατά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 1-2 υπέρ της Θεσσαλονίκης άγνωστος φίλαθλος εισέβαλε στα αποδυτήρια των διαιτητών και επιτέθηκε και γρονθοκόπησε τον επόπτη και έπιασε τον διαιτητή από τον λαιμό απειλώντας με τα παρακάτω…..'' είμαι από την ΑΟ Θρακη …είμαστε Τούρκοι και θα κερδίζουμε πάντα την ΕΠΣΜ και τους διαιτητές…..''

Ο δεύτερος επόπτης που πρόλαβε να γλυτώσει από τα πυρά μπήκε στην τουαλέτα των αποδυτηρίων και τηλεφώνησε έντρομος την αστυνομία !!!!!

Ο συγκεκριμένος φίλαθλος μόλις αντιλήφθηκε το τηλεφώνημα κατάφερε να φύγει γρήγορα από το γήπεδο για να μην έχει προβλήματα.

Όσον αφορά τον αγώνα αξίζει να πούμε πως ο αγώνας παρά τα ευτράπελα του ημιχρόνου συνεχίστηκε κανονικά με την παρουσία αστυνομίας .Το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου στο 75 λεπτό διαμορφώθηκε σε 1-4 δίνοντας έτσι την δυνατότητα στον προπονητή των φιλοξενουμένων να κάνει  τρεις αλλαγές που όμως ……δεν του βγήκαν σε καλό.