ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015
0 σχόλια

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ : ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-0

1/28/2015 11:46:00 π.μ.

Καλύτερος ο Ηρακλής Άσπρου επικράτησε με σκορ 3 – 0 του αξιόμαχοι Εθνικού Γιαννιτσών και συνεχίζει την εκπληκτική του πορεία.

Το παιχνίδι έγινε το μεσημέρι της Δευτέρας υπό συνεχή βροχή, παρόλαυτά όμως ήταν πολύ καλό στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο ζωηρά, όμως σιγά-σιγά οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους και το πρώτο τέρμα λίγο πριν βγει το ημίχρονο τους βοήθησε πολύ για τη συνέχεια του παιχνιδιού, αφού στην επανάληψη πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να φτάσουν στην ευρεία νίκη χωρίς ιδιαίτερο κόπο αφού οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πολύ φλύαροι επιθετικά.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Χρήστος Παλάνης (39’), Μάνθος Πλατάκης (73’) και Μάκης Δημητριάδης (81’). Διαιτητής ο Ταγκαλίδης (Σίπκας Ι. – Κεσίσογλου).

Υ.Γ. Οι άνθρωποι του Εθνικού διαμαρτύρονται για το ακυρωθέν γκολ του Γιώργου Μωυσίδη στο 21’ ότι κακώς υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.