Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΑΘΕΡΑ Ο ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 2-0 ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ

1/28/2015 11:26:00 μ.μ.

Ο Κισσαμικός πέτυχε την πρώτη του νίκη μέσα στο 2015 επικρατώντας με σκορ 2-0 της Γλυφάδας και έτσι παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Γ΄Εθνικής.

Tο σκορ άνοιξε με το καλημέρα ο Μιχάλης Φραγκουλάκης καθώς στο 5ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0. Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε και το δεύτερο γκολ της Χανιώτικης ομάδας καθώς στο 48′ από εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη ο Τσικουδάκης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-0.
Ευκαιρίες δημιουργήθηκαν με τους Τσικουδάκη και Λώττα αλλά το σκορ δεν άλλαξε.
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
Π.Γ.Σ. Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Κοντοπίδης, Τσερκέζος, Κώτσιας, Τζανής, Βιδάλης (82’ Πασιαλής), Φραγκουλάκης, Κιπτίου (73’ Βλάχος), Λώττας (63’ Μποτωνάκης), Τσικουδάκης, Σουμπασάκης, Στεφανίδης.
Γλυφάδα (Μίκι Τσίρκοβιτς): Θωμάς, Τσιτοφώτος, Σινάνη, Παϊκόπουλος, Ίλιεφ, Μπούμπας, Σωτηρόπουλος (46’ Ζάχι), Τσιάτσιος, Σάμαρης (23’ Πετούσης), Μήτρου, Θ. Κόντι (53’ Σκουρλής)

Πηγή: grandsport.gr