Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΟΝΕ

11/22/2014 08:13:00 μ.μ.

Στην ηλιόλουστη Σίνδο έγινε σήμερα ένα αρκετά καλό ποδοσφαιρικό ΠΑΙΧΝΊΔΙ γα το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΜ.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς έφτασαν
με αξιώσεις στην εστία του Δαλκίδη χωρίς να μπορέσουν ν ανοίξουν το σκορ. Όσο η ώρα περνούσε η Ομόνοια ισορρόπησε το παιχνίδι και έφτασε κοντά στο γκολ σε μοναδικό τετ α τετ του Τσιαβδάρη (απέκρουσε ο τερματοφύλακας Καρυοφύλλης με τα πόδια).
Εναλλαγή  στην κυκλοφορία και στην κατοχή της μπάλας από της δυο ομάδες το 0-0 παρέμεινε μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.
Λιγότερες φάσεις για γκολ και από τους δυο αλλά από ένα δοκάρι ήταν ότι καλύτερο είδαμε στο δεύτερο ημίχρονο.
Μάλιστα στο δοκάρι της Ομόνοιας οι φίλαθλοι πανηγύρισαν γκολ αλλά η μπάλα δεν έκανε το χατήρι στον Μαντζιούνη και κατέληξε στο κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια μπλόκαρε ο Καρυοφύλλης.
Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι το τελικό 0-0 θεωρείτε δίκαιο.