Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ : ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

11/03/2014 12:41:00 μ.μ.

O Θρακικός στο Άνω Μητρούσι, μετέτρεψε το παιχνίδι με το Διγενή Άνω Ποροΐων σε παράσταση για έναν ρόλο καθώς επιβλήθηκε με 4-0 σε ένα χορταστικό Α΄ ημίχρονο, όταν και πέτυχε τα 3 από τα 4 γκολ. Με τη νίκη αυτή ο Θρακικός έφτασε τους 20 βαθμούς και πλησίασε στους δυο βαθμούς τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που προπορεύεται με 22. Τα γκολ οι: 15'(π) Καρφαρίδας, 24' Γκαϊντατζής, 28' Δημητρανόπουλος, 88' Δίγκας Κώστ.Ι.
Μια από τα ίδια στο Δασοχώρι, καθώς ο τοπικός Διαγόρας έβγαλε το πεντάσφαιρό του και το άδειασε στον Ηρακλή Αμμουδιάς, που βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα. Ο Διαγόρας με το σημερινό τρίποντο έπιασε την Αναγέννηση, που πήρε το τρίποντο στα χαρτιά, στην 4η θέση με 15 πόντους έναν λιγότερο από την Αμμουδιά, επτά όμως ολόκληρους βαθμούς από την κορυφή. Τα γκολ: 12' Καζακίδης, 32' Γκάλιος Ηλ., 35' Γεράκης, 77', 85' Παπαδόπουλος Βαλ.
Στο Χρυσό η τοπική Αθλητική Ένωση τα «χρειάστηκε» κόντρα στους νεαρούς παίκτες του Πήγασου, αφού βρέθηκε δυο φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ και τελικά κατάφερε να κερδίσει, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άκη Άγγο που πέτυχε χατ τρικ, φτάνοντας στην πρώτη φετινή εντός έδρας νίκη. Η ΑΕΧ με τη νίκη αυτή ισοβαθμεί στην  6η θέση με τα Άνω Πορόια. Τα γκολ οι: 22'(π), 80', 82' Άγγος - 20' Τσαμαχασβίλι, 71' Χατζηιωαννίδης

-24

Στο Α΄ όμιλο της Ανώτερης, σπουδαίο διπλό για το Μεγαλοχώρι με 2-1 μέσα στο Στρυμονικό, και βαθμολογική ανάσα. Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν στο σκορ δεν μπόρεσαν να πετύχει κάτι παραπάνω. Στην Άνω Καμήλα, η Αναγέννηση Νέου Πετριτσίου αν και προηγήθηκε στο σκορ με τον Ατανάσοφ, υπέκυψε τελικά με 2-1 με δυο γκολ του πέτυχαν για τον τοπικό Φωστήρα οι Γιάννης Τσεκιτσίδης και Μηλούσης.

-18

Στο Β΄ όμιλο είχαμε πραγματική βροχή από διπλά, καθώς μόνο ο Πανσουλιακός κέρδισε από τους γηπεδούχους και πλησίασε στον πόντο τον πρωτοπόρο Δραβίσκο. Από την άλλη η Μονόβρυση συνεχίζει τις χαμηλές πτήσεις γεμίζοντας με θλίψη τους φίλους της.
Διπλό με ανατροπή για το Άγιο Πνεύμα και 3η θέση που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από το ημίχρονο κέρδισε τελικά με 3-2 στις καθυστερήσεις Τα γκολ: 07' Ζαφειριάδης Βαλ., 44' Αντωνογλούδης Βασ.- 67'(π) Κουσίδης, 86' Αρβανίτης Θωμ., 90'+ Τζιντζής.
Η Βέργη πήρε το πρώτο της φετινό τρίποντο και μάλιστα εκτός έδρας χάρις στο γκολ που πέτυχε  ο Πολυχρονιάδης στο 54΄. Από την άλλη το Νεοχώρι έμεινε στους 9 βαθμούς 7 ολόκληρους μακριά από την κορυφή.
Σπουδαίο διπλό μέσα στη Νιγρίτα επί της ΑΕΝ και για την Πεπονιά με 1-0, χάρις στο γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Αργύρης Πώπτσιος και την φέρνει στην τετράδα των ομάδων που ισοβαθμούν με 9 βαθμούς στην 4η θέση.
Πρώτη φετινή νίκη με διπλό και για τους Επταμύλους που επιβλήθηκαν επί των αδύναμων Λεόντων με 3-0 χάρις στα γκολ που πέτυχαν οι:  22' Πεχλιβανίδης Αλέξ., 70'(π) Δεστάνης, 90' Σαγγάρης