ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ , Γ' ΕΘΝΙΚΗ , ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ , ΝΕΑ , ΑΓΩΝΕΣ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ , ΑΡΘΡΑ

Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014
0 σχόλια

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ : ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΕΔΕΣΑΪΚΟ 2-0 ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

11/19/2014 05:41:00 μ.μ.

Αμφίρροπη αναμέτρηση έγινε στα Γιαννιτσά όπου ο Εθνικός επικράτησε με σκορ 2 – 0 του τοπικού Εδεσσαϊκού υποχρεώνοντάς τον στην πρώτη του φετινή ήττα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με καλύτερους τους γηπεδούχους που δημιούργησαν καλές ευκαιρίες για γκολ τις οποίες όμως δεν αξιοποίησαν.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με γκολ, αμέσως οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και μαζί την ευκαιρία να ισοφαρίσουν, όμως δεν κατάφεραν να βρουν στόχο, συνέχισαν να πιέζουν ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, όμως αντί γι’ αυτό οι γηπεδούχοι λίγο πριν το τέλος σφράγισαν τη νίκη τους με το δεύτερο τέρμα που πέτυχαν.

Σκόρερ των νικητών οι Αντώνης Φλαρούντζος (54’) και Γιώργος Μωυσίδης (89’). Χαμένο πέναλτι του Μάκη Καρυπίδη για τον Εδεσσαϊκό στο 58’.

Διαιτητής ο Καρυπίδης (Κεσίσογλου - Πίλτσης).