Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 1-1

11/16/2014 08:37:00 μ.μ.

Ισόπαλο αποτέλεσμα στην Ιεράπετρα με σκορ 1-1 πήρε ο Αστέρας Βάρης.

Η Ιεράπετρα έχει δώσει χώρο στον Αστέρα και προσπαθεί με αντεπιθέσεις να βρεί τον κενό διάδρομο ώστε να απειλήσει την εστία του Μαρινάκη. Υπερέχουμε εδαφικά με την Ιεράπετρα να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να κάνει ΠΑΙΧΝΙΔΙ . Στο 22ο λεπτό ο Μάγγος έκανε πέναλτι με τους Λασιθιώτες να προηγηθούν με 1-0.
Οκτώ λεπτά αργότερα καί συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό ο Αστέρας κέρδισε κόρνερ. Το εκτέλεσε ο Γεωργιάδης καί με κεφαλιά ο Μάγγος ισοφάρισε σε 1-1 πετυχαίνοντας το 2ο πρωσοπικό του γκόλ , διορθώνοντας έτσι το λάθος του στην φάση του πέναλτι. Ο Αστέρας έχει απίστευτη ταχύτητα στο παιχνίδι του από τους ακραίους μπάκ και χαφ. Οσο πλησιάζουμε πρός το τέλος του Α ημιχρόνου έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού καί τελικά το ημίχρονο βρίσκει τις 2 ομάδες ισόπαλες 1-1.
Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε σε χαμηλό ρυθμό με πολλές προσωπικές μονομαχίες , φάσεις ουσιαστικές δεν δημιουργούνται και έχουμε πολλά φάουλ. Στα μέσα του ημιχρόνου απεβλήθη από τον διαιτητή ο προπονητής της Ιεράπετρας γιά διαμαρτυρία.