ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ : Ο ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 2015

4ο Πέναλτι: 2-4 κούτρος, χάνει το πέναλτι ο Πάπιτσης.
2ο πέναλτι: 0-2 Γαλάνης, Ρούσσος Γ 1-2
1ο Πέναλτι: 0-1 Κώτσαρης, αποκρούει ο Τσουκαλάς το πέναλτι του Κάρολου
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ...ΠΑΓΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ
120΄: Τεράστια απόκρουση του Λοισιου....
116΄: Τέσσερα λεπτά για την ολοκλήρωση και της παράτασης. Χωρίς γκολ το παιχνίδι.
114΄: Πάντα στο 0-0. Καλά κρατάει η ομάδα μας έστω και με 10 παίκτες.
112΄: Πάγος-Πανναξιακός 0-0
110΄: 10 λεπτά ακόμη. Να δούμε αν θα μπορέσει να αντέξει η ομάδα μας με παίκτη λιγότερο. Πάγος-Πανναξιακός 0-0 και ενώ διανύουμε το 5ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης.
107΄: Απευθείας κόκκινη στον Στέλιο Παράβαλο στο χώρο του κέντρου για μαρκάρισμα πάνω στον Κατσάνη. Με 10 ο Πάγος για τα υπόλοιπα 13 λεπτά.
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ
105΄: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πάγο. Κλέψιμο της μπάλας στο χώρο του κέντρου από τον Βάλβη, που τροφοδότησε τον Τρόκα που με δυνατό σουτ από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Πανναξιακού.
103΄: Έκλεισε τις αλλαγές ο Ηλίας Ξενικάκης. Στη θέση του Μάρκου Πρίντεζη ο Κλίτον Τρόκα.
101΄: Μοιρασμένο παιχνίδι και στην παράταση. Πάγος-Πανναξιακος 0-0
97΄: Αποχώρησε ο Χούρος με τραυματισμό. Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα του Ηλία Ξενικάκη. Μέσα ο Κώστας Ρούσσος.
96΄: Πάγος-Πανναξιακός πάντα στο 0-0 και ενώ διανύουμε το 6ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.
17.20: Ξεκίνησε το Α μέρος της παράτασης.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. ΠΑΓΟΣ-ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 0-0 ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
93+: Τεράστια ευκαιρία από τον Γιάννη Χούρο. Μπαλιά του Πρίντεζη, μονοκόμματο σουτ του παίκτη του Πάγου από καλή θέση με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσουκαλά.
90΄: Πάγος-Πανναξιακός πάντα στο 0-0...
88΄: Πάγος-Πανναξιακός 0-0
84΄: Το καλό είναι ότι ο Πάγος έχει το παιχνίδι στα μέτρα του.
83΄: Μέτριο παιχνίδι από πλευράς θεάματος. Είδη μπήκαμε στο 83ο λεπτό χωρίς κάτι το σπουδαίο.
78΄: Πάντα στο 0-0 οι δυο ομάδες και ενώ διανύουμε το 78ο λεπτό της αναμέτρησης.
72΄: Αλλαγή για τον Πανναξιακό. Ο Ντάσιος περνάει στη θέση του Ευριπιώτη.
69΄: Αλλαγή για τον Ηλία Ξενικάκη. Μέσα ο Παράβαλος, έξω ο Αργυρός.
65΄: Ο Πάγος είναι καλύτερος στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. Κρατάει μπάλα και σε γενικές γραμμές έχει περιορίσει της πρωτοβουλίες των παικτών του Πανναξιακού.
60΄: Σουτ του Ρούσσου Γιώργου η μπάλα στα χέρια του Τσουκαλά. Αυτό ήταν το πρώτο σουτ προς την εστία για την ομάδα μας με την συμπλήρωση 60 λεπτών.
54΄: Πρώτη αλλαγή για την ομάδα του Πανναξιακού. Ο Γαλάνης μπαίνει στη θέση του Λίκα.
50: 0-0 Πάγος και Πανναξιακός
16.25: μόλις τώρα ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο..
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
16.11: Ευτυχώς ηρέμησαν τα πράγματα. Οι ποδοσφαιριστές έχουν πάει στα αποδυτήρια όπως και το διαιτητικό τρίο του αγώνα.
16.09: Εκτοξεύονται κουτάκια πλαστικά προς την πλευρά του επόπτη, προφανώς για το ακυρωθέν γκολ του Πανναξιακού στο 14ο λεπτό. Κάποιοι εισέβαλαν και στον αγωνιστικό χώρο, ευτυχώς με τους ψυχραιμότερους να επεμβαίνουν και να αποκαθιστούν την τάξη.
16.07: Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Απειλούνται επεισόδια με τους φιλάθλους του Πανναξιακού να τα έχουν με τον επόπτη Μουτάφη.
45΄: Συμπληρώσαμε τα πρώτα 45 λεπτά του τελικού. Πάγος-Πανναξιακός 0-0.
42΄: Καμία ευκαιρία ως τώρα για τον Πάγο στο παιχνίδι, μια από τον Κώτσαρη στο 14ο λεπτό ο Πανναξιακός. 0-0 μετά από 42 λεπτά αγώνα.
40΄: Παιχνίδι κέντρου. Ο Πάγος έχει φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του. Η ομάδα της Νάξου έχει μια ελαφρά υπεροχή, αλλά ο Πάγος δεν νοιώθει την πίεση του πρώτου 20λεπτου.
30΄: Πάντα στο 0-0 Πάγος και Πανναξιακός στον τελικό του Κυπέλλου Κυκλάδων.
25΄: Ο Πάγος έχει ισορροπήσει λίγο το παιχνίδι, με το σκορ πάντα στο 0-0.
20΄: Η ομάδα της Νάξου έχει πλέον την υπεροχή στο παιχνίδι, καθώς στα πρώτα 20 λεπτά δείχνει να πατάει καλύτερα.
14΄: Τεράστια ευκαιρία για τον Πανναξιακό να ανοίξει το σκορ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώτσαρη έδιωξε ο Λοϊσιος στο δεξί παραθυράκι της εστίας του.
13΄: Ο Πανναξιακός έχει ανεβάσει την απόδοση του και πιέζει τον Πάγο.
9΄: Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 9 λεπτά του αγώνα. Παιχνίδι κέντρου με τις δυο ομάδες να μένουν στο μηδέν.
8΄: Ακυρωθέν γκολ του Πανναξιακού στο 8ο λεπτό καθώς έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ πάνω στον γκολκίπερ του Πάγου.
4΄: Αναγνωριστικές οι πρώτες κινήσεις των ομάδων. Πάγος-Πανναξιακός 0-0 με την συμπλήρωση των 4 πρώτων λεπτών.

Η σύνθεση του Πανναξιακού
Πανναξιακός: (Προμπώνας): Τσουκαλάς, Καρελέμογλου, Κουφόπουλος, Παπανικολάου, Κατσάνης, Χαμηλοθώρης, Ευριπιώτης, Κότσαρης, Λίκα, Κούτρος, Κατσούδας.
Η 18αδα: Ντάσιος, Χότζα, Γαλάνης, Περιστεράκης, Κεραμιώτης, Σπυροέρας, Αβεβλαβής

Α.Ο ΠΑΓΟΥ (Ξενικάκης): Λοϊσιος, Αργυρός, Σαμιωτάκης, Αναγνωστόπουλος, Ρούσσος Γ, Ρούσσος Κ, Ξένος, Πάπιτσης, Πρίντεζης, Χούρος, Βάλβης.