Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ : ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

2/15/2015 10:31:00 π.μ.
Την διαφορά ασφαλείας +6 από τον συμπολίτη Ελευσινιακό διατήρησε ο Ηρακλής Ελευσίνας, μετά την επικράτησή του με 4-1 επί του Αστέρα Άνω Λιοσίων. Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος της Β΄Ε.Π.Σ.Δ.Α., ο Κατσάφαρος άνοιξε τον δρόμο για την νίκη στο 4ο λεπτό της συνάντησης, με τον Μπόικα (μεταγραφή Ιανουαρίου) να διπλασιάζει τα τέρματα των πρασίνων στο 45ο λεπτό. Ο Λιγνός στο 58ο λεπτό έβαλε ξανά τους φιλοξενούμενους στην διεκδίκηση του παιχνιδιού, ωστόσο οι γηπεδούχοι με δύο τέρματα στο φινάλε, Μουράτι (88) και Παντελίδη (90+) , διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Ηρακλής: Φωτιάδης,Αξιώτης Γ.,Λυμπέρης,Λύγκος,Φιλιππής,Πέγκος (83’ Αξιώτης Α.),Μπόικα (86’ Παντελίδης),Χατζαντωνάκης (60’ Παροτσίδης),Κατσάφαρος,Καρκαμπάτσης,Μουράτι

Αστέρας: Δαμιανόπουλος Ε.,Βασιλείου (57’ Παπαϊωάννου),Σιδηρόπουλος,Θηβαίος,Σμαϊλης,Βεϊζη, Κολιάκο, Χρυσίδης,Καλλίνικος (47’ Λιγνός),Θεοδωρόπουλος (66’ Γκιώνης)