Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΟΡΦΕΑΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ

2/15/2015 04:37:00 μ.μ.
Ισόπαλη με 2-2 έληξε η πρωινή αναμέτρηση της Κυριακής στο γήπεδο της Ευκαρπίας, ανάμεσα στον Σταυραετό Ευξεινούπολης και τον Ορφέα Αγίας Τριάδας, σ' ένα παιχνίδι με πλούσιο θέαμα.

Το σκορ της συνάντησης άνοιξαν στο 45' με τον Δοάνη οι φιλοξενούμενοι, ενώ πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Γενίδης έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα. Στο 64' ο Τζήφκας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Ορφέα, ενώ το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 78' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γ. Παπαδόπουλος.

Σκόρερ: Δοάνης (45'), Γενίδης (50'), Τζήφκας (64'), Γ. Παπαδόπουλος (78' πεν.).

Διαιτησία: Λουμπόνια (Ζαγανίδης, Κουρμαδιάς).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ: Νταμοτσίδης, Σακοβίδης, Κ. Παπαδόπουλος. Γ. Παπαδόπουλος, Χατζηστεφάνου, Ατματζίδης, Γιοβάνωβ, Αντεκελίδης, Μαμτσένκωβ, Ηλιάδης, Αϊτίδης. Έπαιξαν και οι Κουλακίδης, Γενίδης.
ΟΡΦΕΑΣ: Σαπατακίδης, Βασιλειάδης, Ιορδανίδης, Μέντας, Καρασούλης, Νταλής, Τζήφκας, Χαρατσίδης, Δοάνης, Ελευθερίου (80' Πολυχρονιάδης), Σκέντο.