Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ : ΙΣΟΠΑΛΟ 2-2 ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ , ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2/26/2015 01:09:00 μ.μ.
Ισόπαλο 2-2 έληξε σήμερα το βράδυ το καλαματιανό ντέρμπι της Α1 Μεσσηνίας μεταξύ του ΑΟ ΦΑΡΑΙ και του Αίαντα Καλαμάτας, που διεξήχθη μπροστά σε δεκάδες φίλους των δυο ομάδων στο γήπεδο του Ανατολικού Κέντρου "Παν. Μπαχράμης".
Όσον αφορά την διακύμανση του σκορ, με τη συμπλήρωση του α΄ ημίωρου ο 42χρονος καλαματιανός άσος Παναγιώτης Αντωνόπουλος (σ.σ. εξακολουθεί να μαγεύει για δεκαετίες στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας) πέτυχε το 0-1 για το συγκρότημα του Αίαντα, στο 39ο λεπτό ο αφρικανός μέσος Gueye Moussa ισοφάρισε σε 1-1, στο 62ο λεπτό ο νησιώτης επιθετικός φορ Στέλιος Σωτηρόπουλος έγραψε το 2-1 για τον ΑΟ Φαραί και στο 72ο λεπτό μετά από ολέθριο λάθος του γκολκίπερ των γηπεδούχων Παναγιώτη Δικτάκη (σ.σ. ο βασικός τερματοφύλακας Φίλιππος Μάρης λόγω επαγγελματικών ασχολιών στη Μεθώνη δεν προσήλθε έγκαιρα στο γήπεδο του Στρατοπέδου) ο Μάραντος από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Διαιτησία: εύκολο έργο είχε το διαιτητικό τριο Ηλίας Αλεξέας, Σταύρος Λάμιας και Παναγιώτης Σερεμέτης.
ΑΟ ΦΑΡΑΙ (Βαγγέλης Σκουρλέτης): Δικτάκης, Φιλανδριανός, Μπουλούκος, Καπακλής, Σωτηράκος, Παχής, Diop Dumar (72΄Ζωγόπουλος, Σεριάτος (80΄Δουρούμης), Πανταζής, Σωτηρόπουλος (85΄Δουρούμης) και Gueye Moussa.
AIANTAΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Τάκης και Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Τσιγάρος, Γιάννης, Ζαγαρέλος (46΄Μάραντος), Καραγιάννης, Βαβαρούτσος, Παλιατσέας, Πουλουπάτης, Αλεξανδρόπουλος (30ο λεπτό λ.τ. Βέλμαχος), Ξενιός, Αντωνόπουλος και Ζέρβας
Απο κει και πέρα, το πρόγραμμα των αγώνων της Α1 Μεσσηνίας το Σαββατοκύριακο και η βαθμολογία έχει ως εξής: .