Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ : ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ , 2-0 ΤΟΝ ΠΑΟΝΕ

2/08/2015 06:51:00 μ.μ.
Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο Ολυμπιακός Κυμίνων πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του με αντίπαλο την ομάδα του ΠΑΟΝΕ.

Χτυπά την πόρτα των play off με αξιώσεις πλέον ο Ολυμπιακός.
Ο δυνατός άνεμος και το τσουχτερό κρύο δεν ήταν δυνατών να σταματήσουν τους κόκκινους του Δημητριάδη.Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο όπου ο Ολυμπιακός είχε 8 τελικές προσπάθειες εκ των οποίων δυο κραυγαλέες ευκαιρίες για γκολ φτάσαμε στο 63΄ όταν ο Σοιλεμενίδης τρύπησε τα δίχτυα με ένα πολύ δυνατό σουτ κάνοντας το 1-0.
Έχοντας τον άνεμο κόντρα στο δεύτερο αυτό ημίχρονο και με το σκορ υπέρ τους έδωσαν χώρο στους φιλοξενούμενους και έβγαιναν σε γρήγορες αντεπιθέσεις.
Σε μία απ αυτές ο Χουνουζίδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 2-0 στο 75΄.